16 Април, 2026

4,6 млн. туристи у нас през лятото очаква Николина Ангелкова

4,6 млн. туристи у нас през лятото очаква Николина Ангелкова

10% ръст на туристите за летния сезон очаква министърът на туризма Николина Ангелкова. Очакванията са за около 4,6 млн. туристи само за лятото. Миналата година те са били 4,2 милиона.

"С 20-30% се е повишил броят на почиващите у нас руснаци, 20% ръст има и на туристите от Германия и Франция, а от Великобритания – с 10%", съобщи Ангелкова пред бТВ.

На българите, които са си резервирали почивка в Турция, Ангелкова препоръча да следват стриктно указанията на външното ни министерство.

Тя отбеляза, че обстановката там е динамична и посъветва българите да се регистрират на сайта на МВнР, за да се знае във всеки един момент къде има наши сънародници.

Във връзка с обещаните по-ниски цени на чадъри и шезлонги следващото лято тя отбеляза, че всички нови концесии, които предстои да бъдат обявени до края на годината - те ще са повече от 15, ще са по новите правила.

"Стартирахме и обсъждането на промени в Закона за устройство на Черноморското крайбрежие, който да групира плажовете, за да може да имаме още по-голяма оптимизация и да се съобразим с индивидуалните характеристики на всеки плаж", каза министърът.

Опасенията му са свързани с плажовете, които се стопанисват от собствениците на хотели на първа линия, които така или иначе не събират такса за чадърите и с това дали няма да е предпоставка да взимат плажовете на по-ниски цени.

"Най-вероятно през есента ще има нов конкурс за лого на България", каза още Ангелкова.

Сподели:

Коментари (0)

Георгиева пред италианският посланик: С Giro d’Italia България получи шанс да е привлекателна за велотуризма

Георгиева пред италианският посланик: С Giro d’Italia България получи шанс да е привлекателна за велотуризма

Маршрутът на първите три етапа от състезанието преминава през Несебър, Бургас, Велико Търново, Пловдив и София, които съчетават културно наследство и природни забележителности

Заради поредна стачка "Луфтханза" отмени полети от и до София днес и утре

Заради поредна стачка "Луфтханза" отмени полети от и до София днес и утре

Това е третата вълна от стачки в текущия спор, като основният конфликт е свързан с искания за по-високи пенсионни доходи

Elite Traveler: Защо вашето европейско турне не трябва да пропусне София

Elite Traveler: Защо вашето европейско турне не трябва да пропусне София

Дизайнерски бутици, дръзки ресторанти и стилни места за настаняване – българската столица има много притежания, с които да се похвали