23 Август, 2026

Близо 796 млн. лева постъпления от зимен туризъм

Близо 796 млн. лева постъпления от зимен туризъм

Повече от 11% е ръстът на приходите от международен туризъм за периода декември 2017 - февруари 2018 г. Така постъпленията за голяма част от зимния сезон достигат близо 796 млн. лева, става ясно от последните данни на БНБ, съобщиха от Министерството на туризма.

"Резултатите са доказателство за устойчивото развитие на сектора в България", коментира министърът на туризма Николина Ангелкова и допълни, че отчетеното потвърждава прогнозата за ръстове между 5 и 10 на сто през зимния сезон.

През периода декември 2017 г. - февруари 2018 г. общият брой туристически посещения на чужденци у нас е над 1,250 млн., като нарастването е с 12,2% спрямо периода декември 2016 г. - февруари 2017 г.

В първите два месеца на тази година постъпленията от международни пътувания в страната възлизат на 513 млн. лв. Ръстът спрямо същия период на 2017 г. е 10%.

С 14,6 на сто пък са нараснали приходите само от нощувки на туристи в местата за настаняване с 10 и повече легла през първите два месеца на 2018 г. спрямо този период година по-рано.

Общо през януари и февруари постъпленията от нощувки достигат над 100 млн. лв.
Сподели:
Самолет с 280 пътници, излитащ от Мюнхен, едва не се разби

Самолет с 280 пътници, излитащ от Мюнхен, едва не се разби

Boeing 787, собственост на Vietnam Airlines, е трябвало да излети за Ханой, но пистата не е била достатъчна, за да напусне летището безопасно

Плаж Свети Влас – Изток е отворен за къпане - ще има ли наказани виновни

Плаж Свети Влас – Изток е отворен за къпане - ще има ли наказани виновни

Забраната за влизане в морето беше наложена на 14 август заради замърсяване след авария, която прогони туристите от курорта и едва ли ще ги върне...

В Сицилия предлагат 3 месеца престой с безплатно настаняване и храна, но има едно условие

В Сицилия предлагат 3 месеца престой с безплатно настаняване и храна, но има едно условие

От желаещите се очакват позитивно и инициативно отношение, готовност за работа, както и спазване на реда и хигиенните правила.

Коментари (0)