22 Юни, 2026

БОК подкрепи изграждането на втори лифт в Банско

БОК подкрепи изграждането на втори лифт в Банско

БОК подкрепи изграждането на втори лифт в Банско. Чрез декларация от там обявиха подкрепа на инициативите за модернизиране на инфраструктурата в туристическите и планински региони на България. "Страната ни притежава прекрасни природни дадености и те следва да са достояние на всеки, избрал активния начин на живот. Остарелите съоръжения, липсата на достъп, пренатоварените лифтове и писти не спомагат за това", пише в декларацията.

"Освен, че са опасни и замърсяват планините, те създават лош имидж на страната ни, пречат на развитието на спорта, както и на желанието на хората за спорт, почивка и възстановяване", добавят от там. "Вярваме, че разразилите се дискусии ще ускорят конкретните действия, включително и по отношение на строителството на втори кабинков лифт в най-прогресиращия напоследък български ски-център Банско", се казва още в декларацията.

В нея обаче се уточнява, че строителството трябва да е съобразено с различните аргументи и при спазване на екологичните и законови норми.  "БОК заявява твърдата си позиция, че туризмът, спортът и физическата активност на населението следва да са приоритет на всяка една нация и в тази връзка създаването на условия за практикуването им е от жизнено важно значение. Всеки разумно вложен лев в тази област е инвестиция в бъдещите ни здрави и физически активни поколения", завършва текстът.

Президентът на Българската федерация по ски Цеко Минев, който е свързван с концесионера на ски зоната в Банско "Юлен", е член на изпълнителния комитет на БОК.

Сподели:
Властите във Венеция искат по-висока такса за еднодневните туристи - между 30 и 50 евро

Властите във Венеция искат по-висока такса за еднодневните туристи - между 30 и 50 евро

Идеята се подкрепя и от Асоциацията на венецианските хотелиери

Туристите унищожиха 1200-годишния дъб на Робин Худ в Шеруудската гора

Туристите унищожиха 1200-годишния дъб на Робин Худ в Шеруудската гора

В продължение на повече от два века милиони туристи от цял свят посещаваха графство Нотингамшър, за да видят огромния дъб с характерните му извити клони и впечатляваща корона

ЕС променя правилата за полетите: Без скрити такси, повече обезщетения и защита за пътниците

ЕС променя правилата за полетите: Без скрити такси, повече обезщетения и защита за пътниците

Правилата не бяха актуализирани от 2004 г., преди временното споразумение за преразглеждането им, постигнато от преговарящите от Европарламента и Европейския съвет, да получи единодушната подкрепа на делегацията на ЕП в т.нар. "Помирителен комитет"

Коментари (0)