7 Април, 2026

Британският “Сън”: От България до Вулгария

Британският “Сън”: От България до Вулгария

 В статия "От България до Вулгария" изданието посочва, че една от причините толкова млади британци да посещават българското Черноморие е евтиния алкохол. Това обаче нерядко поставя живота им в опасност със злополуки при препиване, което понякога завършва фатално. Британски младежи признават, че не им е безразлично за колко пари ще си купят алкохол - десет шота текила само срещу  10 лв., а половин литър бира – за около лев. Много често обаче това им излиза твърде скъпо, отбелязва вестникът.

"Тази година има повече британци от когато и да било досега. Те оправдават репутацията си и се отрязват от пиене. Другите чужденци пият, но не и колкото британците. Ние просто представляваме страната си", признава 27-годишният Антъни Харви, който е в Слънчев бряг от близо два месеца.

Зачестяват обаче случаите на приемане в болница за алкохолно препиване, както и злополуки с падане от хотелски балкони, понякога със смъртен изход, и грабежите. Миналата година само за пет месеца британското посолство в София трябваше да реагира на 24 смъртни случая, включително три падания от хотелски балкони, отбелязва "Сън".

 "Британските тийнейджъри обичат да препиват. Прекаляват и с алкохола, и с музиката, и със секса. Всяка нощ виждам тийнейджъри да отиват в болницата. Купонясват, препиват и пострадват. Не разбирам защо им е да пият толкова”, разказва 26-годишната българка Галина Терзобалиева, която притежава сергия в Слънчев бряг.

Когато обаче една седмица алкохолен туризъм в България струва съвсем малко повече от едно вечерно излизане във Великобритания, младите британци изглежда ще продължат да поставят живота си в риск, завършва статията на в. "Сън".

 

Сподели:

Коментари (0)

Elite Traveler: Защо вашето европейско турне не трябва да пропусне София

Elite Traveler: Защо вашето европейско турне не трябва да пропусне София

Дизайнерски бутици, дръзки ресторанти и стилни места за настаняване – българската столица има много притежания, с които да се похвали

Авиокомпании приземяват самолети: войната оставя Европа без керосин

Авиокомпании приземяват самолети: войната оставя Европа без керосин

Конфликтът в Близкия изток нарушава доставките на гориво, летища като Хийтроу са под натиск, а авиокомпаниите вече отменят полети заради растящия дефицит на горивото за самолети

Слаб интерес към Северното Черноморие по празниците, хотели остават празни

Слаб интерес към Северното Черноморие по празниците, хотели остават празни

Отпадането на част от ключови пазари, включително германския, и динамичната международна обстановка правят прогнозите за летния сезон също неясни