10 Юли, 2026

Чакаме 800 000 чужди туристи до Нова година

Чакаме 800 000 чужди туристи до Нова година

Очаква се ръст от 4,5-5% на туристите през зимния сезон. Само за ноември и декември прогнозите са около 800 000 чужденци да посетят страната ни. Това съобщи министърът на туризма Николина Ангелкова в Пловдив по време на изнесено заседание на Националния съвет по туризъм.

"На база заявените полети има ръст от 24% от Русия, 20% - от Израел, 74% - от Ирландия", каза Ангелкова. По думите ѝ от Великобритания също има повишен интерес. Румъния, Гърция, Турция и Македония също традиционно предпочитат страната ни за зимна ваканция, допълни министърът.

Специално внимание беше обърнато на Наредбата за обезопасяването и информационната обезпеченост на ски пистите у нас. Тя влезе в сила на 1 октомври 2015 г., но този сезон ще е първият, в който ще се приложи в пълнота. По наредбата са категоризирани 52 ски писти.

Сподели:
България е на второ място  в ЕС по сезонен летен туризъм, начело е Хърватия

България е на второ място в ЕС по сезонен летен туризъм, начело е Хърватия

Силната сезонност на България е свързана основно с морския туризъм, който концентрира значителна част от посещенията през летните месеци

Трагедията в Струма: Табелите със забрана за къпане все изчезват, те не спират къпещите се

Трагедията в Струма: Табелите със забрана за къпане все изчезват, те не спират къпещите се

Тридневен траур е обявен в община Дупница след трагедията край село Пастух, при която се удавиха две деца на 8 и на 11 години, заедно с техните баба и дядо

Гърция ще плаща на рибари за улова на смъртоносна риба

Гърция ще плаща на рибари за улова на смъртоносна риба

Опасният вид сребристобуза риба балоне навлязъл в Средиземно море от тропическите води на Индийския океан през Суецкия канал

Коментари (0)