22 Февруари, 2026

Хотелиери на нож срещу баровете в Слънчев бряг

Хотелиери на нож срещу баровете в Слънчев бряг

Хотелиери в "Слънчев бряг" ще предложат на Общинския съвет в Несебър това лято всички открити заведения в курорта да бъдат с ограничено работно време до 23.00 часа. Целта е ограничаване на шума и осигуряване спокойствието на почиващите туристи. Това каза Елена Иванова, председател на Управителния съвет на "Съюза на собствениците"- Слънчев бряг. 

От Съюза настояват Община Несебър и полицията да вземат драстични мерки относно спазването на режима и да се налагат строги санкции на нарушителите. Миналото лято инспектори съставиха 400 акта на заведения за шум. След проверката на органите обаче собствениците на заведения отново пускат музиката, каза началникът на Управление "Полиция"-Слънчев бряг Стайко Манев. Той заяви, че в тези случаи правата на служителите на МВР са ограничени. Хотелиерът Веселин Налбантов каза, че полицията и общината си прехвърлят отговорността едни на други и въпросът с шума в курорта стои нерешен с години. 

С писмо до медиите хотелиерите посочват и проблема с липсата на двулентов път от Летище-Бургас до курорта "Слънчев бряг", проблеми с джебчийството и кражбите, проблеми с незаконните преместваеми обекти, решаване на въпроса с адресната регистрация на постоянно живеещите в комплекса. Хотелиерите от Съюза настояват и за повече средства за реклама на летните курорти като туристическа дестинация на чуждите пазари. Бизнесът иска поне 1 процент от приходите от туризъм да отиват за външна реклама.

Сподели:

Коментари (0)

Отчитаме силна 2025-та туристическа година

Отчитаме силна 2025-та туристическа година

Според министъра на туризма в оставка Мирослав Боршош, устойчивият ръст на приходите и по-високият темп на увеличение на нощувките спрямо средния за Европейския съюз потвърждават повишената конкурентоспособност на страната

Гърция тества нова програма за привличане на туристи, в това число и българи

Гърция тества нова програма за привличане на туристи, в това число и българи

Зад тази програма стои правителството, но за да се възползвате от нея трябва да отговаряте на определени изисквания

Евакуация на руски туристи в Куба: американското петролно ембарго удари туризма на "Острова на свободата"

Евакуация на руски туристи в Куба: американското петролно ембарго удари туризма на "Острова на свободата"

Куба изпитва сериозен недостиг на гориво за авиацията в резултат на американски действия, водещи до евакуация на руски туристи и потенциален удар по туристическата икономика на страната.