28 Април, 2026

Обявяват нов конкурс за национално туристическо лого

Обявяват нов конкурс за национално туристическо лого

Министерството на туризма ще обяви нов конкурс за национално туристическо лого на България, съобщи министърът на туризма Николина Ангелкова.

Художниците ще имат шанса да представят идеите си за нова туристическа емблема след провала на последната визия. Ангелкова определи старото лого като ”голяма цветна торта“. Новото лого може да бъде факт до два месеца. Според нея чужденците свързват България най-вече с розата и киселото мляко.

В началото на 2013 година проектът на ново туристическо лого на Министерството на икономиката, енергетиката и туризма (МИЕТ) не срещна добър прием сред туристическия бранш, а във форумите в интернет то получи най-различни подигравателни сравнения. Най-честото бе, че логото прилича на „яйце на очи”. След това проектът бе забравен, въпреки дадените пари.

Другата инициатива на министерството ще бъде създаването на регистър на българските туристически атракции.

Сподели:

Коментари (0)

Нискотарифните авиокомпании първи съкращават полети заради поскъпналия керосин

Нискотарифните авиокомпании първи съкращават полети заради поскъпналия керосин

С по-евтини билети, те имат по-малък капацитет да поемат покачването на цените за горивото

Испанският министър на туризма: Купете си бързо самолетни билети

Испанският министър на туризма: Купете си бързо самолетни билети

Жорди Ереу посочи, че правителството в Мадрид предприема мерки срещу бъдещ недостиг на керосин

Признание: Тетевен бе домакин на Националния пролетен туристически събор

Признание: Тетевен бе домакин на Националния пролетен туристически събор

В рамките на събора се проведоха спортно-туристически състезания, туристически походи и обиколки на забележителности в община Тетевен