Гръцкото министерство на корабоплаването осигури транспорт на закъсалите български туристи на остров Санторини. Гърция е уведомила българското посолство в Атина, че е подсигурен транспорт за закъсалите български туристи.
В момента българските дипломати се опитва да установят контакт и издирят хотела, където са отседнали българите, за да ги уведомят. Българските туристи могат да пътуват тази нощ в 01:00 ч с ферибот „Рио” на компанията BLUE STAR FERRIES от Санторини за Пирея, уточниха българските дипломати. Призовават се всички български туристи, които имат проблем, да звънят на телефоните на Посолството в Атина и генералното консулство в Солун, където има постоянно дежурен.
Още от Туризъм
Паника в Санторини, българин призова: Българските власти да се намесят
По думите на сънародника ни Иван Димитров сеизмолози предупреждават, че вулканът на острова може да изригне, хората са стресирани и уплашени, масово напускат острова
Остров Санторин под заплаха
Специалистите наложиха извънредни мерки - събирането на много хора на едно място, училищата са затворени, прекратен е достъпът до двете пристанища на острова, заведенията също остават затворени
През декември сме пътували по-активно за чужбина, но и нас са ни посещавали повече
Топ дестинациите на българите за декември 2024 г. са Турция, Гърция, Румъния, Сърбия и Германия