23 Юни, 2026

След дни ще плащаме за влизане в Гърция

След дни ще плащаме за влизане в Гърция

След дни ще плащаме за влизане в Гърция. На 7 юли въвеждат тол таксите на магистрала "Егнатия" - от Промахон до Солун. Плащането за аутобана трябваше да влезе в сила в началото на юни, но гръцките власти не бяха готови с електронната система, която издава билетите за магистралата. Пунктовете за плащане са построени съвсем близо до граничния пунк Кулата - Промахон. Таксите са 2,40 евро за леки автомобили, 6 евро за автобуси и 8,40 евро за тежкотоварни автомобили, предаде Нова тв.

Сподели:
„Прогресивна България“ свиква спорна среща за Витоша, готвят нови правила за планината

„Прогресивна България“ свиква спорна среща за Витоша, готвят нови правила за планината

Спор около среща за бъдещето на Витоша - природозащитници поставиха под въпрос подготвяни законови промени

Властите във Венеция искат по-висока такса за еднодневните туристи - между 30 и 50 евро

Властите във Венеция искат по-висока такса за еднодневните туристи - между 30 и 50 евро

Идеята се подкрепя и от Асоциацията на венецианските хотелиери

Туристите унищожиха 1200-годишния дъб на Робин Худ в Шеруудската гора

Туристите унищожиха 1200-годишния дъб на Робин Худ в Шеруудската гора

В продължение на повече от два века милиони туристи от цял свят посещаваха графство Нотингамшър, за да видят огромния дъб с характерните му извити клони и впечатляваща корона

Коментари (0)