След дни ще плащаме за влизане в Гърция. На 7 юли въвеждат тол таксите на магистрала "Егнатия" - от Промахон до Солун. Плащането за аутобана трябваше да влезе в сила в началото на юни, но гръцките власти не бяха готови с електронната система, която издава билетите за магистралата. Пунктовете за плащане са построени съвсем близо до граничния пунк Кулата - Промахон. Таксите са 2,40 евро за леки автомобили, 6 евро за автобуси и 8,40 евро за тежкотоварни автомобили, предаде Нова тв.
Още от Туризъм
„Прогресивна България“ свиква спорна среща за Витоша, готвят нови правила за планината
Спор около среща за бъдещето на Витоша - природозащитници поставиха под въпрос подготвяни законови промени
Властите във Венеция искат по-висока такса за еднодневните туристи - между 30 и 50 евро
Идеята се подкрепя и от Асоциацията на венецианските хотелиери
Туристите унищожиха 1200-годишния дъб на Робин Худ в Шеруудската гора
В продължение на повече от два века милиони туристи от цял свят посещаваха графство Нотингамшър, за да видят огромния дъб с характерните му извити клони и впечатляваща корона