Със Заповед на министъра на земеделието и храните Десислава Танева се забранява лова и разселването на пернат дивеч в природата на територията на цялата страна, съобщават от пресцентъра на Министерството на земеделието и храните.
Мярката има превантивна цел по отношение живота, здравето и имуществото на гражданите.
Забраната се въвежда във връзка с усложнената епизиоотична обстановка поради констатираното заболяване инфлуенца по птиците.
Контролът по изпълнението на заповедта е възложен на изпълнителните директори на Българска агенция по безопасност на храните, д-р Дамян Илиев и на Изпълнителна агенция по горите, инж. Тони Кръстев.
Още от Туризъм
„Прогресивна България“ свиква спорна среща за Витоша, готвят нови правила за планината
Спор около среща за бъдещето на Витоша - природозащитници поставиха под въпрос подготвяни законови промени
Властите във Венеция искат по-висока такса за еднодневните туристи - между 30 и 50 евро
Идеята се подкрепя и от Асоциацията на венецианските хотелиери
Туристите унищожиха 1200-годишния дъб на Робин Худ в Шеруудската гора
В продължение на повече от два века милиони туристи от цял свят посещаваха графство Нотингамшър, за да видят огромния дъб с характерните му извити клони и впечатляваща корона