В традиционния конкурс за български вина могат да участва както производители, така и почитатели на този елексир
Град Твърдици и тази година организира традиционния вече конкурс за български домашни вина.
Той ще се проведе в четири етапа:
- дегустация на бяло вино;
- дегустация на розе;
- дегустация на бяло вино;
- дегустация на старо вино.
В дегустацията могат да се включат както производители, така и любители на този елексир. А желаещите да участват в конкурса трябва да изпратят винените си проби до Народно читалище „Св.св. Кирил и Методи“, където ще бъдат под строг контрол, най-късно до 17 часа на 22 януари. Пробите задължително трябва да бъдат наляти в бутилки от 250 или 300 мл.

Организатори на конкурса за български вина са община Твърдица и местното народно читалище. Тяхната амбиция е да превърнат своя град в привлекателна дестинация за винен туризъм. Освен да пият хубаво вино неговите гости могат да видят прочутия Твърдишки проход, да се насладят на живописните меандри на едноименната река.
Още от Туризъм
Скокът на цените в Гърция стъписва туристите
Потребители в социалните мрежи коментират, че е време да забравим евтините почивки в южната ни съседка
Най-цветното място в България оживява това лято край София
Това лято Хидропарк “Вятърните мелници” ще се превърне в истинска цветна приказка и едно от най-впечатляващите места за разходка, почивка и летни емоции в България.
Триумфът на Дара в "Евровизия" взриви цените на нощувките в София
След "Бангаранга" цените на имотите също се изстреляха нагоре, но експерти предупреждават, че тази тенденция може да предизвика обратния ефект