Градът е постоянно пълен с чужденци и изпитва затруднения при поддръжката на чистотата и благоприличието
От 1 май туристите, желаещи да видят града на лагуната, ще трябва да заплащат по 3 евро такса за човек на ден. Едно от най-посещаваните места в света залага на "по-цивилизовани туристи” - това е обяснението на градската управа за въвеждане на таксата. Венеция е постоянно препълнена с туристи и се задъхва в поддръжката на чистотата и благоприличието, а местните жители дори започнаха да напускат града.
“Без багаж“ в традиционните страноприемници на Япония
Таксата ще бъде събирана чрез билетите за транспорт към и в града. Ако експериментът даде положителни резултати, таксата може и да се вдигне до 10 евро. Венеция вече налага солени глоби за замърсяване, както и за неприлично облекло. Гостите на града плащат и такса престой и в хотелите.
Венеция е в списъка на ЮНЕСКО за културно и историческо наследство в света и се посещава от 30 милиона туристи годишно. На ден от там минават средно 80 000 посетители, а местните жители са 261 000.
Още от Туризъм
ЕС променя правилата за полетите: Без скрити такси, повече обезщетения и защита за пътниците
Правилата не бяха актуализирани от 2004 г., преди временното споразумение за преразглеждането им, постигнато от преговарящите от Европарламента и Европейския съвет, да получи единодушната подкрепа на делегацията на ЕП в т.нар. "Помирителен комитет"
Гърция затяга правилата: Солени глоби и арести за кепмери и палатки на плажа
Санкциите започват от 300 евро, а в определени случаи могат да достигнат до шест месеца лишаване от свобода и глоба до 3000 евро
Недостигат спасители по плажовете, дрон ще спасява на Синеморец
Заради недостига на кадри част от плажовете търсят нетрадиционни решения. На плаж "Бутамята" от дни работи първият в страната дрон за водно спасяване.