Знаменитата тракийска гробница в Старосел е затворена аварийно. Причината е в бедствено състояние заради постоянно действащо свлачище, активирано от последните валежи напоследък, пише „Стандарт”. Десетки туристи са връщани в пика на празничните дни.
Министерство на културата е изпратило комисия за установяване на щетите. Това заяви доц. Бони Петрунова, зам.-министър на културата по повод кризисната ситуация. Веднага след празниците ще бъдат отпуснати пари, за да може атракцията отново да отвори врати. Миналата година Министерството на културата даде целево 400 000 лева за Старосел, но укрепителните работи не бяха завършени.
Още от Туризъм
КЗК подхваща заведенията на летище "София", има съмнение за "злоупотреба с господстващо положение"
В публичното пространство има достатъчно информация и сигнали за значително по-високи цени на кафе, бутилирана вода, безалкохолни напитки и хранителни продукти на територията на столичното летище в сравнение с цените на други европейски летища
„Прогресивна България“ свиква спорна среща за Витоша, готвят нови правила за планината
Спор около среща за бъдещето на Витоша - природозащитници поставиха под въпрос подготвяни законови промени
Властите във Венеция искат по-висока такса за еднодневните туристи - между 30 и 50 евро
Идеята се подкрепя и от Асоциацията на венецианските хотелиери