27 Април, 2026

Монсарат Кабайе с концерт в София

Монсарат Кабайе с концерт в София

 

В спектакъла, който ще се състои на 27 септември в зала 1 на НДК, ще участва и нейната дъщеря Монсерат Марти, за която критиката твърди, че надминава таланта на майка си.

Репертоарът на Кабайе е огромен и вероятно несравним с репертоара на други певици от миналия и началото на този век. Пяла е всички велики оперни роли и се смята за единствената истинска наследница на Мария Калас. Кабайе е сред най-големите изпълнителки на белканто, се изтъква още в съобщението.

Извън операта, Кабайе става всеобща любимка и добива широка популярност благодарение на обичта си към рока и сътрудничеството си с Фреди Меркюри в хита от Олимпийските игри през 1992 г. "Барселона". След смъртта на солиста на "Куин" тя никога не изпълни с друг певец този дует.

Дъщерята на Кабайе - Монсерат Марти, започва да пее през 1998 г. и досега самостоятелната й кариера е стремителна. През 2000 г. прави успешен дебют в миланския оперен театър "Ла Скала", играе водещата роля на Мария в "Уестсайдска история". Кариерата й се развива успешно и до 2010 г. тя пресъздава 10 оперни роли в изключително реномирани оперни театри.

Въпреки напредналата си възраст, 80-годишната Кабайе не показва признаци, че се е уморила от сценичните си изяви и заявява, че никога няма да се откаже и да престане да пее, докато може, посочват организаторите на концерта у нас.

Сподели:

Коментари (0)

Първи кадри от Alien: Isolation 2 връщат култовия страх от ксеноморфа

Първи кадри от Alien: Isolation 2 връщат култовия страх от ксеноморфа

Първият тийзър на Alien: Isolation 2 вече е факт. Виж какво разкрива видеото, как ще се развие историята и защо феновете на sci-fi хоръра очакват завръщането на един от най-напрегнатите гейминг преживявания в последните години.

„Малкълм“ се завръща: 20 години по-късно хаосът продължава

„Малкълм“ се завръща: 20 години по-късно хаосът продължава

„Малкълм“ се завръща след 20 години с нови епизоди, които показват порасналия герой като баща. Новият сезон съчетава носталгия, хаос и силен социален подтекст за семейството, травмите и наследството, което оставяме на децата си.

Последните оцелели от концлагера „Белене“ пристигнаха в София днес...

Последните оцелели от концлагера „Белене“ пристигнаха в София днес...

Те са в столицата дългоочакваното специално представяне на новия документален филм на режисьора Димитър Коцев - Шошо