27 Май, 2026

​Библиотека "Casanatense" представи внушителна изложба за Борис Христов

​Библиотека "Casanatense" представи внушителна изложба за Борис Христов

Престижната библиотека "Casanatense" в Рим предостави изящната зала на „Големите глобуси", където да бъде експонирана изложба, посветена на големия български бас Борис Христов.

Сред хиляди антични томове и партитури оживя гласът на незабравимия оперен певец, считан за най- достоен продължител на музикалната традиция на славянските басове. 

Експозицията, на чието откриване присъства и българският посланик в Рим - Марин Райков, е част от тържествата осветени на 24 май и българската писменост и култура.

Изложбата за Борис Христов стана повод да бъдат представени и произведения на изявени български творци.

Посетителите имат възможност да се докоснат и до внушителните инсталации на българските художнички Маруся и Таня Калимерови, които от години живеят и работят в Италия. Те представят триизмерни текстилни скулптури, в които с изящество са пресъздадени древните български традиции.

Сподели:
  Българин откри лятната програма „Шекспир в парка“ в Ню Йорк

Българин откри лятната програма „Шекспир в парка“ в Ню Йорк

Ванцети Василев от години живее и твори в САЩ, културната програма е част от тържествата в чест на 250-годишнината от създаването на страната

Лили Иванова възпламени Париж с втория си концерт в зала „Олимпия“

Лили Иванова възпламени Париж с втория си концерт в зала „Олимпия“

Да се пее в този храм на френската, европейската и световната култура е привилегия, запазена за малцина избрани

Как филмът „Мечтано приключение“ с голямо българско участие заслужи приза в Кан

Как филмът „Мечтано приключение“ с голямо българско участие заслужи приза в Кан

"Историята с кастинга е нещо, което аз поне не бях виждал. Над една година, всяка седмица, няколко човека обикалят не само София, но и България и избират по интуиция хора, с които разговарят. Ако те се съгласят да минат през процеса на кастинга, ги водят в нашия офис, снимат ги", сподели продуцентът на лентата Илианжа Велеков

Коментари (0)