16 Януари, 2026

Арестуваха продуцента на "Вълкът от Уол Стрийт", заподозрян е в пране на пари

Арестуваха продуцента на "Вълкът от Уол Стрийт", заподозрян е в пране на пари

Риза Азиз, снимка:БГНЕС

Риза Азиз ще бъде изправен пред съда петък по обвинение на малайзийската Комисия за борба с корупцията

Холивудският филмов продуцент Риза Азиз, известен с филми като „Вълкът от Уол Стрийт“, е арестуван по искане на малайзийската Комисия за борба с корупцията (КБК) по обвинение за пране на пари, съобщиха медии, цитирани от БГНЕС. По-късно той е освободен след като беше пуснат под гаранция.

Латеифа Коуа, началник на КБК, потвърди това и заяви, че Азиз ще бъде изправен пред съда в петък и ще бъде обвинен по закона за борба с прането на пари, финансирането на тероризма и доходите от незаконни дейности, приет 2001 година.

"Той трябва да се яви в съда утре, за да се изправи пред обвинението по този закон", потвърди Латеифа чрез текстово съобщение до уебсайта на „Malay Mail”.

Съобщава се, че арестуването на Азиз е свързано с продължаващите разследвания на неплатежоспособната малайзийска компания за стратегическо развитие 1MDB.

Също така беше съобщено, че се очаква Азиз да бъде обвинен в качеството му на собственик на Red Granite Pictures за получаването на изпрани пари от Good Star Ltd, компания, свързана с укриващия се финансист Ло Тек Джхо.

Сподели:

Коментари (0)

"ЕЛЕНИТЕ" – една история за любовта и поредното изгубено време

"ЕЛЕНИТЕ" – една история за любовта и поредното изгубено време

Проф. Светлозар Игов отказва да бъде хроникьор на събитията и вместо това предлага археология на чувствата – един билдунгс-роман за изграждането на чувствителността, за паметта, меланхолията и платоническата любов

Изгубеният филм, който постави началото - 111 години българско кино

Изгубеният филм, който постави началото - 111 години българско кино

На днешния ден се състои първата публична прожекция на филма „Българан е галант“ на Васил Гендов, който обаче не е съхранен

Връчиха „Златния глобус“ за най-добър актьор на Тимоти Шаламе

Връчиха „Златния глобус“ за най-добър актьор на Тимоти Шаламе

30-годишният Шаламе продължи стремежа си към величие - и към „Оскар“ - като надмина звезди като Леонардо ди Каприо и Джордж Клуни в категорията за най-добър актьор в мюзикъл или комедия