17 Юни, 2026

"Гардиън" посвети комикс на Трифон Иванов

"Гардиън" посвети комикс на Трифон Иванов

Британският в. „Гардиън” почете паметта на българския футболист Трифон Иванов, като му посвети комикс. Търновецът стана много популярен на Острова, след като България отстрани на Световното първенство преди 22 години големия футболен враг на англичаните - Германия. На Острова той е известен като "човекът-вълк". В комикса се казва, че Трифон Иванов е една от култовите фигури на 90-те, човекът, който правеше футбола по-интересен за гледане.

„Ако не беше станал футболист, със своята уникална външност той спокойно можеше да бъде импресарио на някоя източноевропейска рок банда”, изтъква се в комикса, дело на Дейвид Скуайърс. "Всеки, който има смелостта да шутира от 40 метра, без да се интересува какво мисли Стоичков, заслужава уважение. Той изглеждаше като играч от една друга епоха", пише с усмивка "Гардиън". И продължава: "Няколко поколения фенове го обичаха много. Благодарим ти и на добър път, човеко-вълк!”.

Сподели:
В София стартира фестивалът MENAR Migration

В София стартира фестивалът MENAR Migration

В първото издание на културния форум, който е съпътстващ столичния MENAR, ще бъдат излъчени 5 премиерни документални филма

Лили Иванова тръгва на своето последно национално турне

Лили Иванова тръгва на своето последно национално турне

През 2027 г. тя планира 5 ексклузивни концерта в 4 града - София, Пловдив, Варна и Бургас

Община Тетевен ще бъде домакин на 10-то издание на фолклорния фестивал „Тройче“

Община Тетевен ще бъде домакин на 10-то издание на фолклорния фестивал „Тройче“

Мисията на областния фолклорен фестивал „Тройче“ е да даде възможност за изява на талантите от любителското фолклорно танцово изкуство във всички възрастови групи, организирани към читалища, училища, културни центрове и институции, сдружения на територията на област Ловеч

Коментари (0)