24 Юни, 2026

Откраднаха златни експонати от "Нощта на музеите" в Пловдив

Откраднаха златни експонати от "Нощта на музеите" в Пловдив

Златни елеци с черен принт са откраднати от изложбата „Зрели и бесни” в Баня Старинна снощи в Пловдив, съобщава „Марица”. Дрехите са част от инсталацията показани в рамките на Седмицата модерното изкуство.

„Бесен съм”, заяви организаторът на събитието Емил Миразчиев. Той обяви официално издирване на екпоснатите чрез Фейсбук и предизвика серия от коментари. Част от хората се чудеха как е възможно за краткото време, когато хората са обикаляли по музеите в Пловдив преди проливния дъжд, да успеят да задигнат ценните елеци. Някои припомниха, че точно от опасения за кражби, кураторите на миналогодишната Седмица на модерно изкуство са оставили Банята заключена за посетители.

Сподели:
Дара отказа участие в Dream Fest в Азербайджан, където се изявяват путинисти

Дара отказа участие в Dream Fest в Азербайджан, където се изявяват путинисти

По-рано организаторите анонсираха участие на Дара като хедлайнер на събитието на 23 юли - последва реакция на разочарование в социалните мрежи

Любими герои от филми и видеоигри възкръсват като пясъчни фигури в Бургас

Любими герои от филми и видеоигри възкръсват като пясъчни фигури в Бургас

Посетителите на традиционния Фестивал на пясъчните скулптури 2026 ще се потопят в истинско приключение сред персонажи, които са вълнували няколко поколения зрители и и любителите на видеоигри

Лидерът на "Величие" праща в миналото проекта "Исторически парк"

Лидерът на "Величие" праща в миналото проекта "Исторически парк"

"Исторически парк" край село Неофит Рилски беше открит през 2019 г. и беше представян като най-големия културно-исторически проект от този тип в България

Коментари (0)