Правителството одобри допълнителни трансфери по бюджета на община Карлово за 2016 г.в размер на 300 000 лева. Средствата са разчетени за ремонт на мемориалния комплекс „Христо Ботев" в Калофер, с което ще се съхрани паметник с национално значение.
Мемориалният комплекс е построен преди повече от 30 години, от тогава не е ремонтиран и се руши. Големи гранитни блокове в основата на монумента са разместени и съществува опасност от инциденти. По същата причина необходимост от ремонт има и шадравана към комплекса. През 2016 г. предстои отбелязване на 140-годишнината от смъртта на Христо Ботев и с извършването на ремонта на комплекса жителите на Калофер ще посрещат гости от страната и чужбина в града, който ще стане по-привлекателна културна, историческа и туристическа дестинация. Предоставените средства са за сметка на преструктуриране на разходи по централния бюджет.
Още от Арт Фактор
В София стартира фестивалът MENAR Migration
В първото издание на културния форум, който е съпътстващ столичния MENAR, ще бъдат излъчени 5 премиерни документални филма
Лили Иванова тръгва на своето последно национално турне
През 2027 г. тя планира 5 ексклузивни концерта в 4 града - София, Пловдив, Варна и Бургас
Община Тетевен ще бъде домакин на 10-то издание на фолклорния фестивал „Тройче“
Мисията на областния фолклорен фестивал „Тройче“ е да даде възможност за изява на талантите от любителското фолклорно танцово изкуство във всички възрастови групи, организирани към читалища, училища, културни центрове и институции, сдружения на територията на област Ловеч