27 Май, 2026

Плевнелиев посреща именитата Силви Вартан на "Дондуков" 2

Плевнелиев посреща именитата Силви Вартан на "Дондуков" 2

Държавният глава Росен Плевнелиев ще се срещне днес в 14:00 часа в Президенството със световноизвестната певица Силви Вартан, съобщиха от прессекретариата на президента.

Вчера френско-българската певица получи знака почетен гражданин на София. Наградата връчи председателят на Столичния общински съвет Елен Герджиков на специална среща на Силви Варта със Столичния кмет Йорданка Фандъкова.

На срещата присъстваха съпругът на певицата и нейният син. В книгата на столична община Силви Вартан остави и своето послание към България: „Благодаря ви от все сърце за това отличие – на София, на България, град и страна, които са скъпи на моето сърце. От все сърце, Силви Вартан”.

Възможност за протоколни снимки на събитието е предвидена в началото на срещата.

Сподели:
  Българин откри лятната програма „Шекспир в парка“ в Ню Йорк

Българин откри лятната програма „Шекспир в парка“ в Ню Йорк

Ванцети Василев от години живее и твори в САЩ, културната програма е част от тържествата в чест на 250-годишнината от създаването на страната

Лили Иванова възпламени Париж с втория си концерт в зала „Олимпия“

Лили Иванова възпламени Париж с втория си концерт в зала „Олимпия“

Да се пее в този храм на френската, европейската и световната култура е привилегия, запазена за малцина избрани

Как филмът „Мечтано приключение“ с голямо българско участие заслужи приза в Кан

Как филмът „Мечтано приключение“ с голямо българско участие заслужи приза в Кан

"Историята с кастинга е нещо, което аз поне не бях виждал. Над една година, всяка седмица, няколко човека обикалят не само София, но и България и избират по интуиция хора, с които разговарят. Ако те се съгласят да минат през процеса на кастинга, ги водят в нашия офис, снимат ги", сподели продуцентът на лентата Илианжа Велеков

Коментари (0)