10 Април, 2026

Последната книга на Тери Пратчет от Света на диска излиза през септември

Последната книга на Тери Пратчет от Света на диска излиза през септември

Последната книга на писателя сър Тери Пратчет с истории от Света на диска ще излезе от печат на английски на 10 септември тази година. "Овчарската корона" ще бъде публикувана посмъртно от Penguin Random House, се съобщава във фен страницата на писателя във Фейсбук.

Тери Пратчет завършва книгата с поредната история за премеждията на младата вещица Тифани Сболки през лятото на 2014. "Овчарската корона" ще има както хартиено издание, така и електронна и аудиокнига. В саята за електронно пазаруване amazon книгата вече може да се поръча за 20 британски лири. Издателите обещават да пуснат и специално колекционерско копие. В средата на март сър Тери Пратчет, един от най-популярните фентъзи писатели в света, почина на 66 години от болестта на Алцхаймер.

Сподели:

Коментари (0)

"Земите на вечните войни": хроника на един неспиращ конфликт

"Земите на вечните войни": хроника на един неспиращ конфликт

Романисти от цял свят са създали уникални творби, с единствената цел да разкрият грозотата на войната и да ѝ се противопоставят, въпреки това те не успяват да възпрат призрака на войната, които продължава да броди по земята

Напусна ни странджанският славей Янка Рупкина

Напусна ни странджанският славей Янка Рупкина

Като част от трио „Българка“ тя покори света с българското народно пеене - нейният глас покорява и Джордж Харисън

Дъщерята на Шумахер наруши мълчанието - разказва за трагедията с легендата на Формула 1

Дъщерята на Шумахер наруши мълчанието - разказва за трагедията с легендата на Формула 1

За изпитанията, през които е преминала Джина Шумахер разказва документалния филм „Конски сили: Светът на Джина Шумахер“