7 Март, 2026

Представят творби на Златю Бояджиев, Бенчо Обрешков и Нерон в уникална изложба в Париж

Представят творби на Златю Бояджиев, Бенчо Обрешков и Нерон  в уникална изложба в Париж

Сред платната е й оригиналната картина на Златю Бояджиев "Две сватби"

От 16 май до 15 юли 2019 г. Българският културен институт ще представи за първи път за широка публика част от художествената колекция на Министерството на външните работи и Посолство на Република България в Париж, съобщава dir.bg. Изложбата ще бъде рядък шанс да бъдат видяни произведения на изкуството, част от интериора на чудесната сграда от средата на ХIХ век във френската столица, в която днес се помещава българското посолство.

Селекцията ще покаже произведения на едни от най-интересните и важни художници в българското изкуство като Златю Бояджиев, Бенчо Обрешков, Дечко Узунов, Димитър Казаков - Нерон, Найден Петков и др. Куратор на изложбата е Надежда Джакова. 
Сподели:

Коментари (0)

Романът на Георги Господинов "Градинарят и смъртта" спечели голяма награда в Испания

Романът на Георги Господинов "Градинарят и смъртта" спечели голяма награда в Испания

Неговият роман е определен като "книга, написана от любовта на син към неговия баща, от паметта, от нежното мълчание, което понякога съществува между тези, които се обичат най-много"

Българската песен "Bangaranga" е с най-много гледания сред кандидатите за приза на "Евровизия"

Българската песен "Bangaranga" е с най-много гледания сред кандидатите за приза на "Евровизия"

Освен високия брой гледания, песента предизвиква и силен позитивен отклик сред феновете

Обрат по пътя към "Оскар"-ите: „Грешници“ детронира фаворитите на SAG Awards

Обрат по пътя към "Оскар"-ите: „Грешници“ детронира фаворитите на SAG Awards

Майкъл Б. Джордан победи Тимъти Шаламе в битката за най-добър актьор, а ветеранът Харисън Форд разплака залата с емоционална реч за цялостен принос