17 Май, 2026

Радичковата „Лазарица” откри сезона на “Сфумато”

Радичковата „Лазарица” откри сезона на “Сфумато”

Спектакълът е дело на четирима режисьора – Димитър Сарджев, Крум Филипов, Елена Димитрова и Борис Кръстев, които отговарят за различни откъс от пиесата. Четирите сезона на постановката пък представят актьорите Антонио Дмитриевски, Димитър Николов, Иван Николов и Емил Стефанов.

Мястото на действието е повече от необичайно – в короните на четири дървета около театъра. Естествените декори създават особена атмосфера и фон, на който се откроява разказът за един мъж, който се опитва да разстреля бясното си куче, а в следващия миг се оказва заложник на доскоро верния си другар.

В основна програма се предвижда организирането на серия от беседи, решени в стилистиката на театралното изкуство, с участието на актьори. Планира се да се направи една сесия около темата „Актьорите пет“, в която талантливи театрали да изпълнят песни, които са играли в спектакли. Един от сигурните участници ще бъде Стефан Вълдобрев. Актьорът Стефан Иванов пък е в процес на подготовка на два монолога – единия за жената, а другият – за мъжа.

И през новия сезон в „Сфумато“ ще продължат да се играят представления като „Завръщане във Витенберг“, „Нирвана“, „Зимна приказка“, „ОООО – Сънят на Гогол“, „Стъклената менажерия“.

Сподели:

Коментари (0)

„Извънредно прослушване“ – един необичаен спектакъл

„Извънредно прослушване“ – един необичаен спектакъл

Зрителят изведнъж осъзнава нещо много важно — че тоталитаризмът не е само система, която не се спира пред убийства и физическо насилие, а е преди всичко посегателство върху човешката душа

Огнената Дара спечели Евровизия, Европа танцува "Bangaranga"!

Огнената Дара спечели Евровизия, Европа танцува "Bangaranga"!

Часове преди големия финал Дара получи и отличието за най-добро артистично изпълнение на "Евровизия"

България взе наградата за най-добро артистично изпълнение на „Евровизия“

България взе наградата за най-добро артистично изпълнение на „Евровизия“

Наградите „Марсел Безансон“, на името на създателя на конкурса „Евровизия“, отличават постиженията на участващите изпълнители и се връчват всяка година непосредствено преди големия финал