Наглият апаш свил парите с дарителницата в катедралната църква „Св. Успение Богородично” в морската столица.
Въпреки че храмът вечерно време се заключва, крадецът успял да отмъкне парите, за които се предполага, че са близо 500 лева.
Това е втората по големина православна катедрала у нас, където не само през лятото пред нея постоянно спират автобуси с туристи, желаещи да я разгледат.
Все още не е ясно кога е станал самият обир. По случая е образувано досъдебно производство.
Още от Арт Фактор
Дара отказа участие в Dream Fest в Азербайджан, където се изявяват путинисти
По-рано организаторите анонсираха участие на Дара като хедлайнер на събитието на 23 юли - последва реакция на разочарование в социалните мрежи
Любими герои от филми и видеоигри възкръсват като пясъчни фигури в Бургас
Посетителите на традиционния Фестивал на пясъчните скулптури 2026 ще се потопят в истинско приключение сред персонажи, които са вълнували няколко поколения зрители и и любителите на видеоигри
Лидерът на "Величие" праща в миналото проекта "Исторически парк"
"Исторически парк" край село Неофит Рилски беше открит през 2019 г. и беше представян като най-големия културно-исторически проект от този тип в България