22 Март, 2026

Тракийското злато покорява Монакo

Тракийското злато покорява Монакo

Предложението за гостуването на изложбата дошло лично от принца на Монако. 

Министърът Рашидов заминава на работно посещение в кралството, където иска да пие кафе с принц Албер, за да поиска от него гаранции за сигурността на българското културно наследство, обясни той.

В програмата на министър Рашидов е предвидена среща с колегата му Пол Масерон, който отговаря за вътрешните дела, културата и образованието на кралството.

Рашидов ще се срещне още със Силви Бианкери, генерален директор на "Форум Грималди"- най-големия културен и конгресен център в Монако. 

През септември започва подготовката и на голяма изложба на златните съкровища на България в Лувъра в Париж.

В началото на юли Вежди Рашидов предаде на директора на Лувъра Анри Лоарет списък с над 400 особено ценни експоната от 24 български музея, придружен от фотоизображения, както и информация за последните археологически находки в България.

Сподели:

Коментари (0)

„София филм фест на брега“ старира с филм - носител на "Златна палма", и препълнена зала

„София филм фест на брега“ старира с филм - носител на "Златна палма", и препълнена зала

Началото на кинофорума беше поставено с „Обикновен инцидент“ на иранския режисьор Джафар Панахи. Филмът е носител на „Златна палма“ от Кан 2025 и отличен с десетки международни награди.

Музей на восъчните фигури засия с образи на звезди от киното, спорта и политиката в Бургас

Музей на восъчните фигури засия с образи на звезди от киното, спорта и политиката в Бургас

Всяка фигура се изработва ръчно от специализиран екип, като процесът отнема повече от половин година. „Всичко е в реален размер – използваме истински очни и зъбни протези, за да постигнем максимална достоверност."

Кой печели от „скандала Аръков“, на ръба на оцеляването ли са културните проекти

Кой печели от „скандала Аръков“, на ръба на оцеляването ли са културните проекти

Актьорът опроверга слуховете за „най-скъпата песен” и разкри, че е вложил 400 000 евро лични средства в проекти, за които държавата още не е превела и лев