Общо 42 проекта ще бъдат финансирани от Културния календар за 2018 година.
Музикалната легенда Стинг ще изнесе концерт в Античния театър в Пловдив през 2018 година. Събитието е официално потвърдено на сайта на Община Пловдив, където бе публикуван пълен списък на одобрените проекти за фестивали и значими събития, които ще бъдат включени в културния календар за следващата година.
По предварителна информация концертът на Стинг се очаква да бъде около 3 часа, най-вероятно в периода от средата на май до края на юли, според заявката направена от музиканта за организаторите на събитието.
Справка в публикувания списък на одобрените проекти за фестивали и значими събития сочи, че концертът на Стинг е най-богато субсидираното събитие. Отпуснати са 90 000 лв, които са рекордно много за единично събитие в културния календар. В становището си експертната комисия по оценяване на проектите е посочила, че организирането на концерти на световни звезди от ранга на Стинг са изключително високобюджетни и имайки предвид, че исканата сума покрива само част от хонорара на артиста, одобрява проекта с пълния размер на финансиране от 90 000 лв.
Общо 42 проекта ще бъдат финансирани от Културния календар за 2018 година. Присъстват традиционните събития като „Нощ Пловдив“, „Сцена на кръстопът“, „Черната кутия“, „Пловдив чете“, „Дни на музиката в Балабановата къща“, кукленият фестивал „Двама са малко, трима са много“, „Sounds of the ages“, „Капана фест“, „Филмови нощи във Филипополис“ и други.
Още от Рок Фактор
С Мерилин Менсън стартира Hills of Rock 2026 в Пловдив
В програмата за първия ден са включени още P.O.D., Sex Pistols с Франк Картър, The Toy Dolls, Last Train, Vended, Khanъ, P.I.F. и други български и международни групи.
15 години без Ейми Уайнхаус, която върна соула в XXI век и остана завинаги на 27 (ВИДЕО)
Петнадесет години след смъртта ѝ песните на Ейми Уайнхаус продължават да звучат актуално. Защото зад големия глас стоеше нещо още по-рядко – артист, който никога не се преструваше
Рок легенди стъпиха на родна сцена: Лятото, в което България диша свобода
Лятото на 2026 година ще остане в историята на България, защото всяко гостуване на световна легенда в България е не просто концерт, а още едно доказателство, че културата няма граници, когато обществото е свободно