11 Юли, 2026

U2 посветиха песен на жертвите във Франция

Ирландската рок група U2 написа и изпълни нова песен в памет на жертвите на терористичните нападения в Париж миналия месец, отнели живота на 130 души, съобщи Би Би Си. По време на неделния концерт на бандата във френската столица Боно заяви, че това е песен за Париж - за "града на свободата".

Той добави, че музикантите на състава изказват своята подкрепа за семействата на загиналите във Франция и в американския град Сан Бернардино. По време на 2-часовия концерт Боно се загърна с френския национален флаг и след бисовете изпя хита на Жак Брел "Ne me quitte pas!".

Сподели:
Рок легенди стъпиха на родна сцена: Лятото, в което България диша свобода

Рок легенди стъпиха на родна сцена: Лятото, в което България диша свобода

Лятото на 2026 година ще остане в историята на България, защото всяко гостуване на световна легенда в България е не просто концерт, а още едно доказателство, че културата няма граници, когато обществото е свободно

Серж Танкян към Нетаняху след признаването на Арменския геноцид: „Fuck you“

Серж Танкян към Нетаняху след признаването на Арменския геноцид: „Fuck you“

Фронтменът на System of a Down Серж Танкян остро осъди решението на израелското правителство да признае Арменския геноцид от 1915 г. Музикантът обвини кабинета на Бенямин Нетаняху в политическа употреба на историческата трагедия на арменския народ и завърши посланието си с недвусмислена реплика.

Да бъде рок - „Форинър“ се раздадоха без остатък

Да бъде рок - „Форинър“ се раздадоха без остатък

„Cold As Ice", „Urgent“, „Juke Box Hero“, „I Want To Know What Love Is“, „Hot blooded“… 50 години рок история, разказана с хитове

Коментари (0)