Ръководството на Комунистическата партия на Китай предприе нов опит да регламентират почтеност и морал в служебното и извънслужебното поведение на „слугите на народа“, пише „Росийская газета“, цитиран от "Фокус".
Ако се обърнем към историята, пръв за скромност и честност на управляващата класа говори още Мао Дзедун- написан от него лозунг „Слава на народа“ украсява главния вход към правителствения квартал в центъра на Пекин. През 2010 при предишния генерален секретар на партията Ху Дзинтао бяха приети „Правила по запазването на честната политическа деятелност на ръководителите на Китайската комунистическа партия“- според тях чиновниците не трябва да получават скъпи подаръци, да посещават за чужда сметка увеселителни заведения, да се занимават с различни форми на бизнес и други.
Китайският президент Си Дзинпин, обявявайки борбата с корупцията като един от приоритетите на своето управление, реши да обнови по-рано съществувалите документи. Сега на чиновниците е забранено да играят голф, да се отдават на чревоугодие и да изневеряват на своите жени.
Още от Клюки
Дара влезе и в Billboard - първи пробив за България в класацията Global 200
"Бангаранга" поставена на 90-о място сред най-популярните интернет парчета в света
Гей двойка преодоля бариерата на конституцията в католическа Полша
Регистрацията на брака им стана възможна след решение на Европейския съд (ЕС) през ноември 2025 година. Осиновяването при еднополови двойки остава незаконно в страната.
Тръмп пропуска сватбата на сина си заради напрегнатите преговори с Иран
„Въпреки че много исках да съм с моя син Дон-младши и с най-новия член на семейство Тръмп - бъдещата му съпруга Бетина, обстоятелствата, свързани с управлението на държавата, и любовта ми към Съединените американски щати не ми позволяват да го направя"