50-годишният юбилей на заместник-председателят на ГЕРБ Цветан Цветанов събра много в луксозния ресторант в НДК. Президентът Росен Плевнелиев, премиерът Бойко Борисов, председателят на парламента Цецка Цачева, депутати от всички парламентарни групи, министри, дипломати, бизнес елитът, шефове на медии, религиозни водачи и приятели на юбиляра бяха сред ВИП-гостите. Да уважат рожденика бяха дошли и бившите вътрешни министри Петя Първанова, от служебния кабинет на Марин Райков, подалият наскоро оставка Веселин Вучков и зам. вътрешният министър Красимир Ципов.
Рожденият ден започна с изпълнение на наздравицата от "Травиата", вечни шлагери и любими народни песни от трио "Сопрано" и от ансамбъл "Българе", а Веселин Маринов поздрави своя приятел с "Рожден ден".
Вместо подаръци за рожденика, гостите дариха пари, които Цветан Цветанов ще даде благотворително за нуждите на деца страдащи от аутизъм. Каква точно е сумата, ще съобщи лично юбилярът, но всички са категорични, че инициативата е била наистина изключително благородна.
50-ят рожден ден на Цветанов се е превърнал в неформален повод политици и държавници да обсъдят и най-наболелите проблеми в държавата и предстоящите реформи в държавата.


Коментари (0)