27 Февруари, 2026

73-годишният Шрьодер се жени за пети път

73-годишният Шрьодер се жени за пети път

Ким Со Йон и Герхард Шрьодер

Бившият германски канцлер Герхад Шрьодер ще се ожени за пети път. Сватбата е планирана за есента на тази година.

Неговата избраница е южнокорейска преводачка, с която той се запознал преди няколко години.

За плановете си 73-годишният Шрьодер съобщи в Сеул, където е на посещение.

Бъдещата съпруга на Шрьодер е 48-годишната корейка Ким Со Йон. Тя е професионален преводач от немски, учила е в Германия. В момента тя заема управленческа длъжност там.

Двамата са се запознали преди две години на конференция, на която Ким Со Йон превеждала на Герхард Шрьодер. След това съдбата ги срещнала още няколко пъти на други официални мероприятия и в крайна сметка се стигнало до връзката между тях.

„Нашите роднини вече се запознаха и всички планове са съгласувани... Каним се да се  оженим през есента на тази година. Точното време и мястото ще определим по-късно“, заяви Шрьодер пред журналисти.

Германският политик призна, че засега не познава добре корейската история и култура, но възнамерява да попълни пропуските си с помощта на бъдещата си жена.

Двамата ще живеят и в Германия, и в Южна Корея.

Шрьодер каза още, че и в момента продължава бракоразводното му дело с предишната му /четвъртата/ жена. Той обаче подчерта, че разводът изобщо не е свързан с бъдещата му съпруга Ким Со Йон, а до него се стигнало, след като двамата със съпругата му живели дълго време разделени.

За връзката на Шрьодер с Ким Со Йон съобщи преди няколко месеца настоящата му съпруга Дорис Шрьодер-Кьопф, с която той е в развод.

Във Facebook 54-годишната Дорис написа, че е имало много причини за разпадането на техния брак, но последната капка е била появата на госпожа Ким.
Сподели:

Коментари (0)

Журналистка разказа в Glamour как протича "трезвено секс парти"

Журналистка разказа в Glamour как протича "трезвено секс парти"

Тайдман оцени концепцията, признавайки, че се е чувствала в безопасност на партито и не е имала махмурлук и не е изпитвала срам на следващата сутрин

Бившият принц Андрю е освободен, Тръмп жали за ареста му

Бившият принц Андрю е освободен, Тръмп жали за ареста му

„Мисля, че е срамно. Мисля, че е много тъжно. Мисля, че е много лошо за кралското семейство. Много, много тъжно“, каза американският президент на борда на Air Force One 

Полицията арестува принц Андрю - споделял поверителни документи с Епстийн

Полицията арестува принц Андрю - споделял поверителни документи с Епстийн

Полицията на окръг Темза съобщи също, че разследва твърдения, според които жена е била изпратена във Великобритания от Джефри Епстийн за предоставяне на интимни услуги за Андрю