Музикалният колеж “Бъркли” удостои Хулио Иглесиас с почетна докторска степен. Музикантът получи отличието по време на церемонията по случай завършването на випуск 2015, който се състои от почти 900 студенти от 62 страни. Новината бе съобщена в официалния сайт на звездата julioiglesias.com.
По време на речта си испанският изпълнител сподели: “Аз съм артист, изпълнявал песни на много езици и най-хубавото нещо в живота ми е това признание от Бъркли. Вчера попитах президента на колежа Роджър Браун колко човека учат в "Бъркли" и откъде са и разбрах, че 35-40% от студентите са от чужбина. Това означава, че глобалното усещане е вкоренено във всеки един от вас и ще помогне за световния мир”.
Почетна докторска степен получиха и барабанистът Харви Мейсън, джаз примата Ди Ди Бриджуотър и Изпълнителният директор на Sony Music Entertainment Дъг Морис.
През годините отличието е присъдено на водещи музикални фигури от ранга на Дюк Елингтън (първият носител от 1971 г.), Арета Франклин, Дейвид Бауи, Стинг, Уили Нелсън и Пласидо Доминго, пише "Хай клуб".
Още от Клюки
Две знакови ленти дават шанс на Зендая и Том Холанд за холивудски рекорд
Общите приходи на двамата актьори от продукции „Одисея“ и „Spider-Man: Brand New Day“ достигат 1,838 млрд. долара, но се очаква сумата да продължи да расте с разпространението на филмите в световен мащаб
Ариана Гранде временно се оттегля от публичните си изяви
Тя отказва и участието в предстоящ мюзикъл, подготовката за който е в ход в Лондон
След 45 години: Новооткрито писмо на принцеса Даяна преобръща историята за медения ѝ месец
„Имахме прекрасен меден месец, с блестящо слънце и за щастие спокойно море..."