За да е елегантен, станалият световноизвестен с ролята на комисар Катани от сериала “Октопод” беловлас актьор облече елегантно бяло сако и тъмни панталони на Армани.
Така той отведе до олтара 29-годишната си булка, пременена в дълга бяла рокля.
За мястото на щастливото събитие младоженците избраха родното им място Южна Пулия.
Храмът в Чистернино, до Бриндизи, събра цяла плеяда италиански знаменитости, за да споделят най-тайнствени миг в живота на двойката Плачидо-Винченти.
Прочутия кореняк от Пулия - певецът Ал Бано, който има имение и изба в местната зона Сан Челино, изпълни за приятеля си Плачидо "Аве Мария" след малък скандал с местния свещеник в църквата.
69-годишният Ал Бано, който отиде на церемонията с 40-годишната си спътница в живота и майка на две от децата му Лоредана Лечизо, се аргументира с факта, че в миналото е пял "Аве Мария" и пред Майка Тереза, и пред папа Йоан Павел II във Ватикана.
За сватбеното тържество след религиозната служба също не бе пожален никакъв лукс.
Реки от шампанско под пукота на три пъти по-дълга и наситена заря от тази и в най-богатите церемонии увековечиха брака на двамата младоженци. За място на празника те бяха избрали луксозна масерия (така се наричат типичните за Пулия ферми, много от които днес предлагат 5-звезден лукс за туристите).
За да стигнат дотук обаче, театралната актриса Федерика и актьорът и режисьор Микеле Плачидо изминаха 10-годишен съвместен живот, а рожба на любовта им е синът им Габриеле.
Когато се запознава навремето с 18-годишното момиче Федерика от зоната на Саленто, Пулия, Плачидо има зад гърба си два брака. Първият е с актрисата Симонета Стефанели, от която са три от децата му - 35-годишната днес Виоланте (също актриса), 22-годишният Микеланджело и 20-годишният Марко. 23-годишният син Иниго пък е роден от връзката му с Виржиния Александър.


Коментари (0)