5 Декември, 2025

Миков заля Бисеров с вода – било “на кадем” за коалицията

Миков заля Бисеров с вода – било “на кадем” за коалицията

 

Новият шеф на парламента Михаил Миков без да иска бутна чашата си с вода и поля заместника си от ДПС Христо Бисеров, предаде Би Ти Ви.

Някои разчетоха в това знак, че на коалицията, която може би ще спретнат БСП и ДПС, ще й върви по вода. Другите две политически сили останаха дистантни към решенията на новия парламент днес, след като ГЕРБ се очерта като опозиция, а "Атака" се изплъзна и не се регистрира дори, за да се постигне математическо мнозинство на БСП и ДПС. Благодарение на това бяха избрани шеф на парламента и заместниците му. 

След малко повече от тричасовата работа на новите народни избраници, първото заседание беше закрито. Като никога обаче снимка за спомен под надписа "Съединението прави силата" нямаше. Вместо депутатите за "щрак", на стълбите се подредиха фоторепортерите, които дебнеха кой от тях ще могат да прилапат за коментар или блиц интервю.

Сподели:

Коментари (0)

Почина Кери-Хироюки Тагава: Легендарният злодей с благородна душа (1950–2025)

Почина Кери-Хироюки Тагава: Легендарният злодей с благородна душа (1950–2025)

Светът на киното се сбогува с една от най-емблематичните си фигури. Кери-Хироюки Тагава, японско-американският актьор, оставил трайна следа в Холивуд с ролите си на харизматични злодеи и мъдри наставници, почина на 75-годишна възраст.

Папата и идолът на италианците обсъдиха живота на свети Петър

Папата и идолът на италианците обсъдиха живота на свети Петър

Лъв XIV разкри, че сред любимите му филми е „Животът е прекрасен“ на Бенини

Скандал в Бъкингам: Крал Чарлз заличи името на брат си Андрю от кралската история

Скандал в Бъкингам: Крал Чарлз заличи името на брат си Андрю от кралската история

Посвещаването на Андрю Маунтбатън-Уиндзор в Ордена на жартиерата и Кралския Викториански орден са отменени и анулирани, а името му е заличено от официалните регистри и на двата ордена