2 Юли, 2026

Първата дама на САЩ ще отмаря в Япония

Първата дама на САЩ ще отмаря в Япония

Първата дама на САЩ Мишел Обама планира кратка ваканция през март, която смята да прекара в Япония, съобщи японската агенция Киодо. Пътуването ще започне на 18 март и „не предвижда специални политически изяви”. Въпреки това е замислена среща със съпругата на японския премиер Шиндзо Абе – Акие Абе.

Очаква се, че на гостенката ще домакинства Каролин Кенеди, дъщерята на Джон Кенеди, която сега е посланик на САЩ в Токио. Тя е и близка приятелка на семейство Обама. Мишел Обама ще участва в Токио в симпозиум, на който слово ще произнесе Каролин Кенеди. Американската президентша ще се разходи и до Киото, старата столица на японските императори.

Барак Обама посети Япония миналата година в рамките на своя азиатска обиколка, но тогава семейството му не го придружи, за да не прекъсват дъщерите Саша и Малия училищните си занятия. Страната на изгряващото слънце, която се смята за най-верния американски съюзник в региона, изревнува, че малко по-рано женската част на семейство Обама посети Китай – основния японски съперник в Азия. Вероятно сегашното гостуване на Мишел Обама в Токио и Киото ще е нещо като реванш за японците.

Частните пътувания на първата дама на САЩ често предизвикват полемика в американските медии. Тя бе критикувана например, че тази година прекара Деня на влюбените на ски курорста Аспен в Колорадо без мъжа си. Едно от първите й подобни „бягства” бе през 2010 г., когато само с дъщеря си Саша гостува на кралското семейство в Испания, прекарващо лятната си ваканция на остров Майорка. Тогава в. „Ню Йорк Таймс” писа, че всеки час от полета на самолета на ВВС на САЩ, който я закарал дотам, струвал по 11 351 бюджетни долара.

Сподели:
Мъжете и жените ревнуват различно – науката обяснява защо

Мъжете и жените ревнуват различно – науката обяснява защо

Различната природа на ревността при мъжете и жените е причината изневярата да се изживява по различен начин от силния и слабия пол

Изгоненият от дома си Мики Рурк остана без зъби, фенове се тревожат за състоянието му

Изгоненият от дома си Мики Рурк остана без зъби, фенове се тревожат за състоянието му

Появата му в този окаян вид идва само няколко месеца след като съд в Лос Анджелис постанови той да бъде изведен от наетото си жилище заради близо 60 000 долара неплатен наем

Холивуд в шок: Дъщерята на легендарния Уилям Уайлър загина мистериозно на пътя заедно с мъжа си

Холивуд в шок: Дъщерята на легендарния Уилям Уайлър загина мистериозно на пътя заедно с мъжа си

На този етап властите не съобщават за данни за насилствена смърт. Не са оповестени и подробности дали става въпрос за здравословен проблем или друг инцидент

Коментари (0)