5 Декември, 2025

Салма Хайек идва в София

Салма Хайек идва в София

Нашествието на холивудски знаменитости продължава и през април. Тогава в София чакаме да пристигнат Салма Хайек и Бен Кингсли. Звездите ще започнат работа по екранизацията на американския бестселър Septembers of Shiraz на Далия Софър, пише вестник "Преса".

Действието във филма, продуциран от Джерард Бътлър, се развива по време на иранската революция през 1979 г. животът на богато момиче от еврейски произход се променя драматично, когато баща му е хвърлен в затвора. Той е известен бижутер, често търгувал с чужди страни и заради това властите в персийската страна до обвиняват в шпионаж. Семейството му е принудено да бяга от родината си, за да търси нов дом.

Най-вероятно ще видим Хайек като майката на главната героиня, но за ролята на Кингсли все още няма подробности. Историята в дебютния роман на иранката Далия Софър всъщност описва собствената й съдба. Когато е още дете, писателката се мести в САЩ с родителите си.

Сподели:

Коментари (0)

Почина Кери-Хироюки Тагава: Легендарният злодей с благородна душа (1950–2025)

Почина Кери-Хироюки Тагава: Легендарният злодей с благородна душа (1950–2025)

Светът на киното се сбогува с една от най-емблематичните си фигури. Кери-Хироюки Тагава, японско-американският актьор, оставил трайна следа в Холивуд с ролите си на харизматични злодеи и мъдри наставници, почина на 75-годишна възраст.

Папата и идолът на италианците обсъдиха живота на свети Петър

Папата и идолът на италианците обсъдиха живота на свети Петър

Лъв XIV разкри, че сред любимите му филми е „Животът е прекрасен“ на Бенини

Скандал в Бъкингам: Крал Чарлз заличи името на брат си Андрю от кралската история

Скандал в Бъкингам: Крал Чарлз заличи името на брат си Андрю от кралската история

Посвещаването на Андрю Маунтбатън-Уиндзор в Ордена на жартиерата и Кралския Викториански орден са отменени и анулирани, а името му е заличено от официалните регистри и на двата ордена