14 Март, 2026

„Шарли Ебдо“ осмя Катрин Деньов

„Шарли Ебдо“ осмя Катрин Деньов

Седмичникът „Шарли Ебдо“ осмя Катрин Деньов за килограмите на корицата на новия си брой, с което предизвика възмущение сред медиите във Франция.

Последният брой на небезизвестното списание е посветено на откриването на филмовия фестивал в Кан. Карикатурата на 71-годишната Деньов на корицата си и текст към нея: „Подозрителен предмет, намерен на Кроазет“. На заден план се виждат уплашени фотографи, захвърлили апаратите си и покатерили се на палмите, а един от тях ги успокоява: „Фалшива тревога – това е Катрин Деньов!“.

„Смешно или жестоко? По-скоро жестоко“, коментира шаржа белгийският вестник „7 от 7″ (7sur7). Карикатуристите са си позволили отявлена липса на такт по отношение на дама. „Впрочем Катрин Деньов няма да се засегне от тази липса на такт“ – пише в. „Либерасион“.

Самата актриса коментира, че не е обидена на сатиричното издание. „Не съм виждала карикатурата. Според мен е глупаво от художниците на „Шарли Ебдо“ да се очакват реалистични рисунки. Надявам се, ако карикатурата е злобна, поне да е смешна“, каза Деньов на пресконференция в отговор на въпрос за отношението й към карикатурата.

През януари „Шарли Ебдо“ стана обект на кървав атентат заради карикатурите си на пророка Мохамед. Братя ислямисти Саид и Шериф Куаши нахлуха с автомати „Калашников“ в редакцията и крещейки „Аллах Акбар“ застреляха 9 души от вестника, двама полицаи и раниха още 11 души.

Сподели:

Коментари (0)

Петък 13: Защо светът още се страхува от "най-фаталната" дата в календара

Петък 13: Защо светът още се страхува от "най-фаталната" дата в календара

От древни суеверия до известни исторически събития – петък 13 се превърна в символ на нещастие и мистерия, който продължава да влияе на хората по света

Георгиев: Имам скъп часовник, колкото имам гребен и сешоар за буйните ми коси

Георгиев: Имам скъп часовник, колкото имам гребен и сешоар за буйните ми коси

От първия си ден в политиката твърдя, че с нея трябва да се занимават хора, които имат професии и са независими благодарение на тях, а не удобни и зависими послушковци, пише още депутатът от ГЕРБ

Тръмп подарява на чиновниците евтини обувки, на Рубио са му големи, но ги носи

Тръмп подарява на чиновниците евтини обувки, на Рубио са му големи, но ги носи

Още през декември миналата година Тръмп рязко разкритикува обувките на Рубио и на вицепрезидента Джей Ди Ванс, наричайки ги „ужасни"