27 Юни, 2026

Уругвайският президент отказва да се раздели с 27-годишния си "Фолксваген"

Уругвайският президент отказва да се раздели с 27-годишния си "Фолксваген"

Уругвайският президент Хосе Мухика ще запази колата си, модел 1987 г., въпреки щедрите предложения за продажбата й, предаде ДПА. Държавният глава, известен като най-скромният на тази длъжност в света, продължава да използва 27-годишния автомобил дори при някои официални събития.

Мухика, чийто мандат изтича в началото на следващата година, получи предложение от 1 милион долара за синия си Фолксваген „Костенурка” (наричан в Уругвай „Фуска”). Офертата бе на арабски шейх, с когото президентът се срещнал през юни на срещата на върха на страните от Г-77 в Боливия, а както се твърди, е имало и друга щедра оферта от богат мексиканец.

"Винаги съм бил приятел на "Фуската". С течение на годините, докато опитвах да променя посоката на света, в който живеем, аз се влюбих в тази кола”, разказа 79-годишният Мухика в седмичното си обръщение по радиото.

По думите му синята „Констенурка" му е подарък от приятели, които са събирали пари за нея и би било обидно да я продаде.

"Докато съм жив, ще спи в склада и при всяка възможност ще излиза за едно кръгче в квартала", каза още Хосе Мухика.

Сподели:
Холивуд в шок: Дъщерята на легендарния Уилям Уайлър загина мистериозно на пътя заедно с мъжа си

Холивуд в шок: Дъщерята на легендарния Уилям Уайлър загина мистериозно на пътя заедно с мъжа си

На този етап властите не съобщават за данни за насилствена смърт. Не са оповестени и подробности дали става въпрос за здравословен проблем или друг инцидент

Изненадващо свалиха статуя на Лионел Меси в Колката

Изненадващо свалиха статуя на Лионел Меси в Колката

Местните власти обаче бяха принудени да вземат решение за нейното премахване, след като постъпиха множество оплаквания от граждани, инженери предупреждават за опасни проблеми

Отиде си  Ан Шедийн, звезда от култовия сериал "Алф"

Отиде си Ан Шедийн, звезда от култовия сериал "Алф"

77-годишната актриса, известна с ролята си на Кейт Танър, си е отишла тихо и спокойно, оставяйки след себе си изключително наследство и творческа енергия..., пише на страницата на актрисата във Фейсбук

Коментари (0)