Известният френски актьор Жерар Депардийо в един период от живота си е приел исляма. Това твърди авторът на документалния филм за актьора, излъчен по телевизия "Франс 3".
Лентата е дело на психоаналитика Жерар Мийе и проследява живота на актьора от неговото ранно детство до днес, проблемите му с алкохола и загубата на сина му. През 1967 г. Депардийо приел исляма, след като присъствал на концерт на известната египетска певица Ум Калтум в Париж.
Във филма се твърди, че в периода, докато е бил в тази вяра, Депардийо чел Корана, посещавал една парижка джамия и се молел по пет пъти на ден. Това продължило две години.
Депардийо се отказа от френското си гражданство заради високите данъци и получи руски паспорт лично от Владимир Путин.
Актьорът предизвика скандал и с близкото си приятелство с президента на Чеченската република Рамзан Кадиров.
Междувременно стана известно, че той е близък с белгиеца Пиер Луврие, който обяви, че купува Виваком, Дунарит и още няколко от фирмите на Цветан Василев.
Луврие публикува в Инстаграм снимка на двамата, вдигайки тост за победите на проруските сепаратисти в Украйна.
Още от Клюки
Принц Хари и Меган Маркъл с изненадващо решение: Връщат се във Великобритания
Къде точно във Великобритания ще се установят, засега се пази в тайна. Знае се само със сигурност, че имотът няма да е собственост на кралския двор
Уплашеният путинист Киркоров се обърна към руснаците със сълзи заради атаката на украински дронове
В крайна сметка решил да запише видео, в което заявява, че се тревожи за безопасността на своите фенове и затова ще спазва „всички правила“ и ще излезе на сцената след края на тревогата.
Скандалният рапър неонацист Кание Уест може да изнесе концерти в Русия
През 2025 г. той многократно публикува послания, в които се обявява за нацист и възхвалява Адолф Хитлер