21 Януари, 2026

​Ще има Видов ден!

​Ще има Видов ден!

Александър Йорданов, Фейсбук

Владимир Путин върви срещу световното обществено мнение. Играе ва банк като Хитлер през 1938 г. С евентуален Аншлус на Крим подготвя плацдарм за нова атака. Накъде? Засега е неизвестно, но очевидно играе на "изостряне на ситуацията". Под дулата на руските автомати окупираният парламент на Крим вече гласува молба за приемане на полуострова в състава на Руската федерация. Бързината, с която се действа показва само едно: няма място за дискусии, за разговори, за преговори, няма време и за организиране на наблюдателска мисия, която да проследи провеждането на свикания само след 10 дни референдум. Няма съмнение, че в тази ситуация, под дулата на автоматите, жителите на Крим ще кажат "Да" на Референдума и Русия ще "получи" своя 84 регион.Но защо 

това ми напомня 1938 година

Тогава също се извършва смяна на властта в Австрия под дулата на оръжията. И също се провежда Референдум, в който 99,75% от австрийците казват "да" на Хитлер. Но след Аншлуса последва присъединяването на Судетите, а след това - Световната война и заграбването на Полша от нацистка Германия и болшевишкият Съветски съюз.
Защо Путин бърза? Защото първият му план - да задържи цяла Украйна в руска орбита СЕ ПРОВАЛИ. Задействан бе вторият - за трайна дестабилизация на Крим. Целта е ясна - отклоняване на вниманието от вътрешните икономически проблеми и подмяната им с външен конфликт. Аншлусът обаче ще бъде началото на катастрофата на Путин. Днес не всички виждат това. Но ще има Видов ден!

Сподели:

Коментари (0)

Абдикиралият Радев има да връща вересии на Доган, вкарва хората му в листите си

Абдикиралият Радев има да връща вересии на Доган, вкарва хората му в листите си

Целта е да се изпере и избели философът от Дръндар като борец срещу мафията и задкулисието, който възстановява държавата

Радев катапултира без парашут, чака го твърдо приземяване! 

Радев катапултира без парашут, чака го твърдо приземяване! 

Ласкатели внушиха на президента, че вече носи царска корона като Симеон, но ласкателите лъжат - короната е от тръни!

За последствията от политическите действия и публичната отговорност на президента Румен Радев

За последствията от политическите действия и публичната отговорност на президента Румен Радев

Заявеното намерение за участие в партийната политика още преди приключването на втория президентски мандат е политически акт, който пряко ще повлияе върху бъдещия модел на управление на държавата.