Д-р Илко Семерджиев*
БСП (БКП-номенклатура) винаги е страдала от липса на въобръжение и е предизвиквала такава обществена скука и поразии, че само търпението на българина е помагало за нейното оцеляване. БСП винаги се е самосваляла от власт с глупостта и безхаберието си. Лошото е, че сега си имат няколко мутанта, които винаги са готови да играят я патерица (ДПС, Атака), я опозиция (ГЕРБ).
Станишев и Орешарски са си въобразили, че благодарение на изборите, властта им е законна, но не могат да проумеят, че на такава конфигурация й липсва легитимност, защото не могат на власт да се пъчат системни съсипатели на България. Решили са да се държат за властта въпреки всичко, но през зимата, когато излязат и „гладните“, протестите ще заприличат на война.
ГЕРБ-аджиите се надяват, че тогава пак ще дойде техния ред, но поради липсата на „горен етаж“ не могат да съобразят, че властта ще ги изгори – хора като тях могат само да консумират, а държавата вече е оглозгана и ресурси имат само олигарсите. Така, че и очакванията на притежателите на ресурси се изострят, и не напразно започнаха да се сформират „бизнес“ партии – резултат от семпли олигархични инвестиции.
„Дясното“ се скупчва безсмислено и няма как да представлява истинска алтернатива, защото механичните сборове не могат да бъдат изход от политическата криза, която се очертава да стане постоянна – механичните сборове са математика, а не политика.
Геополитиката не помага, там играчите играят своя игра, така че сме разкъсани поне на четири – в североизточно, югоизточно, западноевропейско и американско направление, а еврейско-арабските конфликти ни използват като студена буферна зона с инцидентни сгорещявания по морето.
Жега. Очертава се дълга зима.
*Д-р Илко Семерджиев е бивш министър на здравеопазването в правителството на ОДС, с премиер Иван Костов
Още от Лачени цървули
Боташ” си е нормален ориенталски диктат на силен чорбаджия върху страхлив, послушен и алчен измекярин
Турция ще направи всичко необходимо за да запълни вакуума на олигархичната, икономическата, политическата и договорната власт в България и на Балканите, оставен от притиснатата в ъгъла Русия
За прайда, княгинята и вавилонската кула на омразата, която е поробила България
Големият проблем е, че разделенията в обществото ни стават все по-дълбоки, а общуването в интернет ги довежда до истеричност
Правителството на Радев: Управление в стил „мижи да те лажем“!
Пълната безпомощност на властта личи от напъните да предоговорят с турската компания Боташ, а Радев преди твърдеше, че договорът е изгоден, сега моли за нов, а Турция поставя условия