15 Януари, 2026

Огнян Минчев: Местан демонстрира арогантност, присъща на самовлюбените диктатори

Огнян Минчев: Местан демонстрира арогантност, присъща на самовлюбените диктатори

Председателят на ДПС Лютви Местан заяви, че коалиционният партньор на ГЕРБ Реформаторският блок и Патриотичният фронт са образували "Деформаторски блок" и ако Борисов не се освободи от "този ксенофобски камък", догодина ще падне от власт.

Това изявление на партийния лидер, направено след участие му във възпоменателен митинг в село Могиляне на 26 декември по повод 30-годишнината от възродителния процес, е повод за коментара на политолога Огнян Минчев, постнат на личната му страница във Фейсбук.

“Скоро ще станат 40 години откакто се занимавам професионално с политически анализ и политически изследвания. Подобна арогантност съм срещал само при самовлюбени диктатори - а-социализирани автократи. Няма в световната история прецедент за подобно поведение на представител на малцинствена партия. Не защото малцинствата трябва да мълчат, а защото те трябва да намерят максимално полезното за себе си място в общия процес на национално развитие. На този тук и през ум не му минавада търси вписване на своите избиратели в процеса на национално развитие. Той е бесен, че вече 6 месеца не той - и не сайбията му определят монополно политическите развития в българския национален живот. Изказвания като днешното са полезни с ясната ориентация, която дават и на слепите в политиката: или отстояваме необратимост на промените, които колебливо започнаха преди няколко месеца - или се свличаме до самото дъно, докъдето ни докараха наглеците около Сарая и слугите им около Позитано. Този избор е на дневен ред преди всичко за тези, които са на власт днес. Казано е - не можеш да служиш на двама господари! Или напред, към възстановяване на нормална демократична държава, или на служба в Сарая. Трето вече няма...”, завършва коментара си Минчев.

Сподели:

Коментари (0)

Зомби Рейгънизмът на Пийт Хегсет

Зомби Рейгънизмът на Пийт Хегсет

Има някои моменти в историята на министерство на отбраната от 80-те години на миналия век, от които Тръмп би могъл да се поучи

„Златният век“ на Тръмп или как ерозира американската държавност

„Златният век“ на Тръмп или как ерозира американската държавност

През миналата седмица президентът предупреди Републиканската партия, че ако не спечели междинните избори, той може да бъде свален с импийчмънт 

На Кремъл не му трябва партия на Радев, на задкулисието също!

На Кремъл не му трябва партия на Радев, на задкулисието също!

В президентството свърши много черна работа за руското разузнаване и за руските интереси у нас - успешно и задълго дестабилизира държавата, оспори европейското ни членство и разклати доверието в европейските партньори и в НАТО, създаде партии, които още изпълняват руски поръчки