26 Декември, 2025

На Международната космическа станция ще посрещнат 15 пъти Нова година

На Международната космическа станция ще посрещнат 15 пъти Нова година

Снимка: NASASpaceFlight

Най-напред космонавтите и астронавтите ще празнуват Новата 2018 година над Тихия океан

Космонавтите от Роскосмос и астронавтите от НАСА и Японската агенция за изследване на космическото пространство (ДЖАКСА), които в момента се намират на борда на Международната космическа станция (МКС), ще посрещнат 15 пъти Новата 2018 г. Това бе оповестено от Центъра за управление на полетите, предава БТА.

За пръв път космонавтите и астронавтите ще посрещнат Новата 2018 година над Тихия океан, между Австралия и Нова Зеландия. Това ще стане на 31 декември в 15 ч. и 26 мин.

По време на полета си станцията ще пресече 15 пъти часовите пояси, където настъпва Нова година. За втори път обитателите на МКС ще посрещнат празника на 31 декември в 17 ч. над територията на Австралия, а след това над южната част на Атлантическия океан, над Бразилия и други територии.

Заключителното посрещане на Новата 2018 г. ще е на 1 януари в 13 ч. и 2 мин. над Тихия океан.

Сподели:

Коментари (0)

„Ходещи“ статуи на Великденски остров разкриват част от мистерията на моаите

„Ходещи“ статуи на Великденски остров разкриват част от мистерията на моаите

Продължителни изследвания подкрепят теорията, че те са били защитници на на древните полинезийци - тоест, те са бдели над и защитавали хората

Кои са били тримата влъхви, поднесли дарове на младенеца Исус?

Кои са били тримата влъхви, поднесли дарове на младенеца Исус?

Тримата посетители – определяни като мъдреци, астролози или царе – са сред най-загадъчните фигури в библейския свят

Учените за първи път заснеха и доказаха: делфините и косатките си помагат при лов

Учените за първи път заснеха и доказаха: делфините и косатките си помагат при лов

„Като работят заедно, косатките пестят енергия и използват делфините като разузнавачи. Делфините, от друга страна, получават защита от хищници и достъп до вкусни хапки от една от най-ценните риби в океана.“