23 Юни, 2026

НАСА предупреждава: Магнитни бури за празниците

НАСА предупреждава: Магнитни бури за празниците

От 17 април ни връхлитат магнитни бури, които с малки изключения ще продължат до края на месеца.

Най-мощни ще са на 17 и 23 април според прогноза на НАСА за предстоящите смущения в земната магнитосфера.

Между 18 и 23 април се очакват няколко дни "магнитна почивка", след което предстои най-големият пик за месеца. Той ще продължи чак до 28-и, като на 29-и се очаква затишие.

След това от 30 април до 5 май по прогноза би трябвало да са следващите магнитни бури, които обаче ще са по-слаби, пише "Труд".

На хората, които са чувствителни към смущенията в земната магнитосфера, влияние оказват и слабите магнитни бури. Обикновено това се проявява с главоболие, промяна в кръвното налягане и безсъние.

Сподели:
INSAIT получи най-високото отличие на Европейския съвет за научни изследвания

INSAIT получи най-високото отличие на Европейския съвет за научни изследвания

За първи път българска научна институция е удостоена с такова отличие: "Постигнахме немислимото"

Световноизвестен учен започва работа у нас по европейска програма

Световноизвестен учен започва работа у нас по европейска програма

Проф. Бернхард Хойплер ще се присъедини към Института за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии към Софийския университет "Св. Климент Охридски", където ще разработва математически и алгоритмични инструменти за интернет и други мрежи

Торс и великолепна мозайка откриха археолозите в Хераклея Синтика (видео)

Торс и великолепна мозайка откриха археолозите в Хераклея Синтика (видео)

Подробности за двете нови интересни находки ще бъдат обявени по-късно

Коментари (0)