30 Юли, 2026

​АБВ и "Движение 21": Основният противник са ГЕРБ и десните партии

​АБВ и "Движение 21": Основният противник са ГЕРБ и десните партии

АБВ и "Движение 21" ще се явят в коалиция на парламентарните избори през март. Лидерите на двете партии Константин Проданов и Татяна Дончева, които подписаха споразумение в петък, поясниха в предаването "България сутрин" на Bulgaria ON AIR, че коалицията им е ляво-центристка алтернатива на БСП, която трябва да даде реални решения за хората на наемния труд, за дребния и средния бизнес, които решения да контрастират на популизма.

"Партньорството е мислено като стратегическо, което означава сериозни усилия за спояване на организационните тела на двете партии", заяви Дончева.

Проданов посочи, че и двете формации имат чуваемост и лансират леви послания, смятат, че е необходима повече солидарност, социална справедливост, повече държава в "добрия смисъл на думата".

"Основният противник за нас са ГЕРБ и десните партии", каза Проданов.

Татяна Дончева коментира, че това, което се случва в Румъния означава, че хората са се "лашнали" по популистични обещания, но те нямат трайна привързаност, нито са готови да понасят някаква тежести и дисциплини.

"Дребният и средният бизнес трябва добре да помисли за своята привързаност към Веселин Марешки", настоя лидерът на "Движение 21" пред Bulgaria ON AIR.

На въпрос кой би бил техният потенциален коалиционен партньор в един следващ парламент, Дончева подчерта, че те мислят за това "кой би бил техният потенциален избирател".

"За мен ГЕРБ и Марешки са най-невъзможните коалиции, не мога да се ентусиазирам и за малките десни формации, ако случайно влязат в парламента", добави Проданов.

Сподели:
Честито! Кабинетът Радев одобри решение за 30 % увеличение на винетките от 1 август

Честито! Кабинетът Радев одобри решение за 30 % увеличение на винетките от 1 август

Годишната винетка се предвижда да струва 64,50 евро вместо 49,60 евро

Стоянов твърди, че от Пентагона го посъветвали да поддържаме руските МиГ-29

Стоянов твърди, че от Пентагона го посъветвали да поддържаме руските МиГ-29

„Tвърденията, че в момента с F-16 може да се носи бойно дежурство, са, меко казано, странни“

ДБ: Днес видяхме какво се случва в държавата, когато цялата власт е в ръцете на една партия и един човек – Румен Радев

ДБ: Днес видяхме какво се случва в държавата, когато цялата власт е в ръцете на една партия и един човек – Румен Радев

"На президентските избори през есента трябва да бъде избран президент, който не осигурява такава концентрация на власт”, заяви съпредседателят на “Да, България” Божидар Божанов

Коментари (0)