26 Март, 2026

​Адв. Хаджигенов: Афганистанците ни показаха как трябва да се държат гражданите

​Адв. Хаджигенов: Афганистанците ни показаха как трябва да се държат гражданите

Афганистанците ни показаха как трябва да се държат гражданите, което е странно за една държава, членка на ЕС. Тази позиция изрази в студиото на Нова ТВ адвокатът Николай Хаджигенов, който заедно с експерта по сигурност Николай Радулов коментира сблъсъците в бежанския център в Харманли, които сериозно нагнетиха обстановката в страната. 

По думите на Хаджигенов бежанският център в Харманли много наподобявал концлагер, затова очаквано и нормално било в един момент напрежението да ескалира.

Това е нормална реакция във всяка една демократична и свободна държава. Когато политиците не правят това, което трябва, гражданите да взимат паветата и да се съпротивляват, коментира правозащитникът.

Адвокатът счита, че у нас има проблем с българските спецслужби, които от една страна покриват каналджийството, който се оказа много доходоносен бизнес, а от друга – покриват и тези 160 000, които ни отпуснаха от ЕС и които най-вероятно не са били използвани по предназначение.

Тук не става дума за създаването на някакви луксозни условия за настаняването на тези хора. Ако в бежанския център имаше нормални условия на живот - храна, вода, медицинска помощ, хората едва ли щяха да излязат на бунт, категоричен бе адвокат Хаджигенов.

Според експертът по сигурност Николай Радулов  сблъсъците в Харманли са били като халостен предупредителен изстрел. Не случайно е това, че те съвпадат с изявлението на Ердоган да отвори границите и огромен брой мигранти да залеят Европа.

Всички тези хора са минали през Турция, а турските специални служби не спират да работят. Те използват мигрантската вълна за внедряване на свои агенти, които непрекъснато тормозят турците. Но това, което се случи в бежанския център в Харманли е признак за едно безкрайно безхаберие от страна на държавата, посочи Радулов.

Сподели:

Коментари (0)

Коалицията на Радев декларира събрани 147 хил. евро пред Сметната палата - имената на дарителите

Коалицията на Радев декларира събрани 147 хил. евро пред Сметната палата - имената на дарителите

Сумата е събрана от общо 108 физически лица - даренията са между 20 евро и 20 хиляди евро 

Митов: Операцията, при която откриха 1.2 млн. фалшиви евро, започна при кабинета „Желязков”

Митов: Операцията, при която откриха 1.2 млн. фалшиви евро, започна при кабинета „Желязков”

Правят се спекулации, които обиждат службите за сигурност и специално ГДБОП

Андрей Гюров и Надежда Нейнски поканиха Христо Грозев да помага в борбата с хибридните заплахи

Андрей Гюров и Надежда Нейнски поканиха Христо Грозев да помага в борбата с хибридните заплахи

Той разказа за наскоро направени разкрития за руски шпиони, действали на територията на Европейския съюз, както и за новите разкрития на Организацията за забрана на химическите оръжия, че оръжейният търговец Емилиян Гебрев е бил отровен с бойно-отровно вещество от групата на „Новичок“