Ненамесата на държавата означава, че е имала някакви интереси от съществуването на групировките. От тяхното съществуване имаха полза изключително партиите. А тогава силните партии бяха БСП и СДС, отчасти и ДПС. ВИС беше на БСП, а на СДС беше СИК. Това разкри по Нова ТВ адвокатът Тошко Тенев.
Юристът, който е бил защитник и на братята Васил и Георги Илиеви, на Димитър Димитров-Маймуняка, Младен Михалев-Маджо и др., представи интересни факти за времето, когато бяха създадени групировките и съперничеството между тях.
Дейността на СИК и ВИС по онова време се подпомагаше от действащите и бившите служби на полицията, с явна и скрита помощ. Единствената битка между СИК и ВИС беше свързана с бизнеса на един грък, който беше купил автомобилни стъкла. И двете групировки вземаха от тези стъкла и после избухна скандал, че СИК били взели повече и т.н. Тогава 1995-96 г. Поли Пантев плати на баретите и те арестуваха доста хора от ВИС за грабеж. Георги Илиев пък замина за САЩ, Маймуняка също се скри. Тогава от различни краища на България тръгнаха въоръжени групи. После Пантев и Илиев се споразумяха и пострадалите, които бяха подали жалбите, си ги оттеглиха и преписките бяха прекратени. Плащано е за задържане, но е плащано и за пускане - на съдии, прокурори и политици, спомня си адвокат Тенев.
Още от България
Според Райчев, евроскептицизмът на Радев не е проруски, а проамерикански
"Радев продължава с критиката си към войната в Украйна. Тръмп говори точно това.“
Шишков: При незаконното строителство в местността "Баба Алино" се е действало от сериозна организация, надпартийна
Регионалният министър отбеляза, че към момента се извършват и проверки в Община Варна
Асен Василев: ГЕРБ ни държаха на постна пица, Радев ни сложи на капково напояване
"Това, което аз виждам, е, че "Прогресивна България" показа с първите си действия, че техните политически приоритети са сбъркани.