Има опасност партията на Георги Първанов да напусне правителството. АБВ е пред решение да направи това. Това разкри по Нова ТВ социологът Андрей Райчев.
Той смята, че това ще промени рязко ролята на ДПС и от политическа сила, която е на резервната скамейка, ще се окаже необходим фактор, за да може правителството да управлява. Но едва ли Патриотичният фронт ще приемат тази ситуация и по-скоро ще ги настрои рязко критично към управлението. Това може рязко да скъси хоризонта на този кабинет, въпреки желанието на премиера Борисов да има стабилно управление.
Още от България
Иван Демерджиев: Пеевски ми връчи медал със сигнала до прокуратурата
"Твърденията за склоняване на свидетели и фабрикуване на сигнали не са просто върхът на политическото лицемерие, а са чиста форма на психологическа пародия",
Проверяват над 800 удостоверения за търпимост, издадени във Варна - да не са фалшиви
Издадена заповед за освобождаване на директора на местната служба по геодезия и кадастър
Ресорната комисия гласува НС да решава за охраната от НСО, службата възрази - липсва нужната компетентност
Заместник-началникът на НСО полк. Бойко Василев посочи, че Народното събрание не разполага с експертен капацитет за самостоятелно формиране на преценка и степен на риск