29 Март, 2026

​Ангел Джамбазки: Бурето на битовата престъпност ще гръмне в цялата страна

​Ангел Джамбазки: Бурето на битовата престъпност ще гръмне в цялата страна

Проблемът не е в размера на наказанията за грабежи и набези, проблемът е, че в България се избягва прилагането на наказанието. Престъпниците не стигат до затвора. Центърът на София и на големите градове се превръщат в лошо място за живеене. Това обяви по bТВ евродепутатът Ангел Джамбазки.

Проблемът е, че всичко това се случва с мълчаливото съгласие на институциите. На метри от наглия обир в София е сградата на СДВР. Битовата престъпност е най-големият бич за българските граждани. Другият проблем е, че съдът отказва да гледа делата и това обезсърчава хората. Извършителите на тези деяния са без лични карти, не работят, те са извън закона. Има списък с етническо мотивирани престъпления, свързани с ромите. Потърпевши от тях са и българи и мюсюлмани и турци.

Тази ситуация не е само в Гърмен, бурето с това напрежение ще гръмне и по много други места. Такъв е проблемът в село Марчево и др..

Няма политическа воля за решаването на тези проблеми, а пътят е само през здрава държавна власт. В Гърмен Ахмед Башев е направил всичко възможно там да се нанесат роми, защото не са му стигали гласове, за да печели избори. Незаконните постройки трябва да се премахнат в цялата страна. В София са в няколко района, но кметовете ги търпят, защото имат нужда от гласове. Отделно се налага двоен стандарт за правата на гражданите от неправителствени организации. Само с държавна и гражданска политика може да се излезе от този порочен кръг, категоричен е Джамбазки.

Сподели:

Коментари (0)

Зверствата в концлагера „Слънчев бряг“ ставали по устни указания на Мирчо Спасов

Зверствата в концлагера „Слънчев бряг“ ставали по устни указания на Мирчо Спасов

За съществуването си до април 1962 г. през лагера преминават над 1500 души, а след промените военна прокуратура установява, че 151 лагеристи са намерили смъртта си в него.

Бойко Борисов: Същите тия хора са дарители на партията на Копринката!  Всяко решение на Гюров може да се окаже нелегитимно

Бойко Борисов: Същите тия хора са дарители на партията на Копринката! Всяко решение на Гюров може да се окаже нелегитимно

По този повод лидерът на ГЕРБ напомни, че може да се повтори казуса с чуждото гражданство на бившия лидер на ПП Кирил Петков.

Терзиев:  София ще бъде по-добро място за живеене и след 20, и след 50 години

Терзиев: София ще бъде по-добро място за живеене и след 20, и след 50 години

Кметът на София даде официален старт на пролетната залесителна кампания в землището на град Банкя.