Москва е на път да ядоса България, макар че нямаме намерение да се ядосваме на това, което става в Москва. Така бившият депутат на СДС Асен Агов отговори в ефира на ТВ7 на репликата, дали не сме ядосали Путин, заради което той бил сложил край на проекта “Южен поток”.
Той обаче подчерта, че подобни изявления, за жалост, създават тревога, защото правенето на евтини политически интриги България-Турция създава несигурност в хората и добави, че "Южен поток" не означава диверсификация на източниците, а само на трасето.
Директорът на руската агенция ТАСС Игор Ленкин обяви, че като цяло "Южен поток" е приключил за България. По думите му страната ни не е имала основание и за спиране на проекта за изграждане на АЕЦ "Белене".
"От 2008 г. "Южен поток" беше геополитически проект - целта беше да се заобиколи Украйна. От друга страна - за да се оказва натиск върху Украйна. Освен това, според мен, "Газпром" няма възможност сам да финансира проекта без заеми от чужди банки, посочи Агов.
Игор Ленкин контрира, като защити тезата си, че парите за газопровода са били отделени и то в евро, а не в рубли.
"Тълкуванията са различни. Аз съм на мнение, че няма как да загубиш нещо, което нямаш, защото "Южен поток" го няма", добави Агов.
"България е губеща, защото вече нищо не зависи от нея", обяви от своя страна Ленкин. По думите му "последната капка" е накарала Путин да спре проекта през страната ни.
Още от България
Бойко Рашков: Прокуратурата участва в омертата за „Баба Алино“, може да поискаме оставката на този и.ф. шеф на ДАНС
„Ако Невзоров участва в процеса срещу Коцев със запазена в тайна самоличност, това е хипотеза, която законът изрично посочва при какви условия тази мярка се взема. Не е ясно каква е тази опасност“, заяви той.
Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна
Вярно ли е, че решението да се поиска изваждането на Кирил-Гундяев от санкционния списък е взето не след консултации със специалните служби, а след допитване до българския патриарх Даниил , питат участниците във форума
Омбудсманът Делчева: Постоянно съм кандидат за служебен премиер, сега искат да бутна и главния прокурор
„Това е поредният списък, в който политиците се опитват да вкарат институцията на омбудсмана, което за мен означава, че това е поредният опит тя „да се изцапа.“