28 Юли, 2026

​Бареков с нов донос в прокуратурата срещу държавния глава

​Бареков с нов донос в прокуратурата срещу държавния глава

Бареков съобщи на сайта си, че утре ще сезира още веднъж българската прокуратура за деянията на държавния глава. Първият му сигнал срещу Плевнелиев бе по подозрение за извършване на държавна измяна вследствие на срещата му във Виена през март с изпълнителния директор на EVN Щефан Шишковиц. Именно заради него държавното обвинение и ДАНС паднаха в капана, образувайки дело на Плевнелиев и показвайки, че са неграмотници, които не познават и не зачитат Конституцията.

"Дълбоко съм убеден, че законът пази Плевнелиев от обвинение, но не и от разследване", твърди Бареков и настоявайки да не се пречи на прокуратурата да разследва политици, когато за тях има данни и факти за нарушения. "Консултирал съм се с доктори по право от СУ "Климент Охридски", които ми обясниха, че е абсолютно неправомерно спирането на разследването срещу Росен Плевнелиев, което беше започнало по мой сигнал", настоява новият политик. Той обяви още, че първата му работа в Европарламента ще бъде да поиска в Комисията по корупция да бъде създадена работна група, която да провери връзките на Росен Плевнелиев със съмнителни бизнесмени в България и със собственици на чужди енергийни компании. 

Сподели:
Йотова да каже: Ще бъде ли президентството партиен тил на „Прогресивна България“, или независим коректив на властта?

Йотова да каже: Ще бъде ли президентството партиен тил на „Прогресивна България“, или независим коректив на властта?

Кандидатът за държавен глава да каже: ще продължи ли политиката на празния стол и двусмислените сигнали към съюзниците?

Разследват убийство след смъртта на бизнесмена Владимир Янков при пожар в Банкя

Разследват убийство след смъртта на бизнесмена Владимир Янков при пожар в Банкя

Според няколко източника от разследването, часове преди трагедията Янков е вечерял със световната шампионка по художествена гимнастика Симона Пейчева

Асен Василев:  Ще подготвим жалба до Конституционния съд, ако  Йотова не наложи вето на Бюджет 2026

Асен Василев: Ще подготвим жалба до Конституционния съд, ако Йотова не наложи вето на Бюджет 2026

Той посочи и обвързването на заплатите на магистратите със заплатите на депутатит

Коментари (0)